Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

FOTO a VIDEO: V Michalovciach boli v akcii farmári. Protest na poľnohospodárskych strojoch!

V Michalovciach sa v piatok popoludní zišli farmári. Z nášho mesta vyrazili na protest na poľnohospodárskych strojoch.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: V Michalovciach boli v akcii farmári. Protest na poľnohospodárskych strojoch!
13
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

V našom meste bolo dnes rušnejšie než obvykle. Postarali sa o to farmári v rámci traktorového protestu. Ten sa dnes koná aj v rôznych ďalších kútoch našej krajiny od západu až po východ. Uskutočňuje sa formou zorganizovanej jazdy traktormi a inými strojmi, ktoré sa môžu pohybovať po cestách I. triedy. Zúčastniť sa ho však môžu ľudia aj osobnými automobilmi.

Organizátori ešte pred jeho konaním informovali, že týmto protestom, ktorý, ako sme už uviedli, sa koná na viacerých miestach Slovenska, podporujú jednak protest Za slušné Slovensko a tiež aj ich požiadavky z Košickej výzvy.

A to napríklad „vytvoriť nezávislý vyšetrovací tím so zapojením vyšetrovateľov z Európskej únie na vyšetrenie subvenčných podvodov a trestných oznámení pochádzajúcich od poľnohospodárov, prijať zákon 140/2014 Z. z., kde bude ukotvené obmedzenie nadobúdania pôdy podľa výmery a len pre fyzické osoby s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, prehodnotiť, či zrušiť zmluvy Slovenského pozemkového fondu s doterajšími užívateľmi a zaviesť riadne, korektné a transparentné pravidlá prideľovania pôdy tak, aby sa k pôde SPF prednostne dostali miestni mladí a malí poľnohospodári.“

V Michalovciach sa traktorový protest začal dnes popoludní a to spoločným stretnutím farmárov na poľnohospodárskych strojoch na parkovisku na Sobraneckej ceste. Tam spoločne istý čas pobudli a počkali, kým sa k ním prípoja ďalší.

Na mieste bolo k videniu zhruba 15 rôznych strojov, ďalšie sa pripojili po ceste. Najviac prišlo traktorov. Protestujúci si so sebou doniesli aj rôzne transparenty. Približne pred 15 hod. potom už začali v kolóne vyrážať na cestu spolu s niektorými vodičmi, ktori sa ich rozhodli podporiť na osobných autách. Od Sobraneckej cesty smerovali Hollého ulicou, popri Kostolom námestí až prešli mestom smerom na Trebišov, kde ich protestná jazda končí.

Pozrite si v našich priložených galériách aj zábery zo spomínaného protestu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

OBRAZOM z Michaloviec: Naše mesto zažilo traktorový protest
13
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
VIDEO: Takto v Michalovciach vyrazili farmári na svoju protestnú jazdu
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM