Rôzne

FOTO: Pepek námorník, Nemo a ďalší. Breh Šíravy zatraktívnili pieskové sochy!

Na brehu Zemplínskej šíravy v stredisku Kaluža vyrástli aj toto leto sochy z piesku a dominuje im téma vody. Veď obzrite si ich vo fotogalérii.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pepek námorník, Nemo a ďalší. Breh Šíravy zatraktívnili pieskové sochy!
10
Galéria
Zdroj: TASR

Vlaňajšie pieskové kráľovstvo patrilo rozprávkovým postavám. „Tou ústrednou je sympatická šíravská príšera Matilda, ktorá si na pomyselnú oslavu narodenín prizvala skutočné celebrity morského sveta. Deti sa určite okamžite rozbehnú za najznámejšími rybičkami na svete – Nemom a Dory. Skôr narodených možno chytí nostalgia pri pohľade na sochu Pepka námorníka s riadnou plechovkou špenátu. Vyrážajúca dych je živo vyzerajúca piesková socha Pirátov zo Šíravy, ktorá pripomína slávnu filmovú pentalógiu Piráti z Karibiku. No a chýbať nesmie ani bájny boh morí Poseidón s malou morskou vílou,“ informovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus, ktorá za projektom stojí.

Jeho realizátorom bol aj v tomto roku tím okolo Adama Bakoša, autora sôch z Tatranského ľadového dómu. „Vstupné sa neplatí a celé leto sa na sociálnych sieťach nesie v znamení hashtagu #MATILDAzije. Po vlaňajšom pilotnom ročníku navyše k Pieskovému kráľovstvu pribudla aj Active X Zone,“ priblížila organizácia s tým, že si v nej počas celého leta môžu záujemcovia zajazdiť na raftoch, paddleboarde, aquaskipperi alebo si budú môcť vyskúšať aquazorbing či vodný futbal, lezeckú stenu a airsoftovú strelnicu.

Jeden z júlových víkendov bude na Zemplínskej šírave patriť milovníkom vodných športov, adrenalínu a hľadačom výnimočných zážitkov. Hlavné letné podujatie Splash X Weekend sa uskutoční od 13. do 15. júla. Počas neho si môžu návštevníci tohto letoviska vyskúšať lietanie nad vodnou hladinou s jetpackom a jetblade či surfovanie bez vĺn na jetsurfe. Atmosféru bude počas všetkých troch dní dopĺňať hudobná produkcia, ktorú zabezpečí DJ Mike Saxi.

Každú sobotu až do 11. augusta je v Pieskovom kráľovstve pripravený animačný program pre najmenších. Vždy od 15.00 do 18.00 h na nich čaká pirátske hľadanie pokladu, vytváranie farebných obrázkov z piesku alebo modelovanie.

FOTOGALÉRIA: Na Šírave sa môžete pristaviť pri parádnych sochách z piesku
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM