Rôzne

Gymnazisti zažili parádny výlet: Spoznali aj vysokohorskú biológiu, FOTO

Michalovskí gymnazisti majú za sebou zaujímavý výlet, pri ktorom sa veľa naučili, ale aj spoznali krásne miesta nášho Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Gymnazisti zažili parádny výlet: Spoznali aj vysokohorskú biológiu, FOTO
12
Galéria
Zdroj: Gymnázium P. Horova v Mi

15 vybraných študentov Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach, ktorí sa zaujímajú o prácu a environmentálny výskum, sa zúčastnilo pobytu v Tatranskej Javorine na pracovisku Ústavu vysokohorskej biológie Žilinskej univerzity.

Práce v laboratóriách

Ako nás z michalovského gymnázia informovali, štyria erudovaní vedeckí pracovníci sa študentom venovali po všetkých stránkach. Výskumná práca pozostávala z dvoch základných činností – práce v teréne, ktorá spočívala v pozorovaní a zbere biologického materiálu v Javorovej doline a práce v laboratóriách, ktorá spočívala v spracovaní zozbieraných vzoriek na moderných prístrojoch výskumného ústavu.

„Tento pobyt bol pre študentov – snáď budúcich vedeckých pracovníkov – veľmi prínosný. Vyskúšali si ako vyzerá práca výskumníka, spoznali ekologické vzťahy v prekrásnom prostredí Belianskych Tatier, vyskúšali si prácu modernými vedeckými metódami a naučili sa o seba postarať aj v oblasti stravovania,“ prezradilo Gymnázium P. Horova v Michalovciach.

Pochvala študentom

,,Každý sa o svoj žalúdok staral v kuchynke pracoviska sám. Vlastne nie, spoločne si študenti pripravovali jedlá, ktoré potom chutili naozaj každému. Vznikli nielen nové recepty, ale pri ich príprave i nové priateľstvá," prezradili z gymnázia.

Pracovníci ústavu vyjadrili podľa michalovského gymnázia veľké sympatie k aktivite študentov. Mnohí tam našli inšpiráciu na svoje ročníkové práce, práce SOČ i práce v oblasti biologickej olympiády.

O príjemnej atmosfére v krásnej prírode svedčia priložené fotografie.

Pozrite si vo fotogalérii aj veľký úspech folklórneho súboru Zemplín. Z Indie si doniesli medaily.

Študenti Gymnázia P. Horova v Michalovciach v Tatranskej Javorine
12
Galéria
Zdroj: Gymnázium P. Horova v Mi
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM