Veronika Ondo-Cholewová Šport Hádzaná

Hádzanárky Iuventy Michalovce: V sezóne 2017/2018 nebudú v žiadnej európskej súťaži

Majster Slovenska i československej WHIL mal nárok na účasť v Lige majstrov, no napriek tomu podal prihlášku do Vyzývacieho pohára. Ani v ňom však napokon nebude účinkovať.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky Iuventy Michalovce: V sezóne 2017/2018 nebudú v žiadnej európskej súťaži
Zdroj: TASR

Európska hádzanárska federácia neakceptovala prihlášku Iuventy do Vyzývacieho pohára a Michalovčanky tak budú v novej sezóne bez účinkovania v pohárovej Európe.

„Na zasadnutí Správnej rady nášho klubu padlo rozhodnutie, že vzhľadom na značnú obmenu kráčskeho kádra podáme prihlášku do Vyzývacieho pohára. Na porade klubov WHIL sme však dostali odpoveď, že nám EHF nemôže vyhovieť. Následne sme odoslali list prezidentovi EHF Michaelovi Wiedererovi, v ktorom sme vysvetlili dôvody nášho rozhodnutia. Spomenuli sme skutočnosť, že sme predchádzajúcich 14 rokov boli pravidelným a bezproblémovým účastníkom európskych pohárových súťaží i skutočnosť, že prebudovávame družstvo. Dostali sme však odpoveď, že sme mali miestenku v kvalifikácii Ligy majstrov a naše zaradenie do Vyzývacieho pohára je nemožné. Vedenie nášho klubu následne prijalo rozhodnutie, že v európskych pohároch v nasledujúcej sezóne hrať nebudeme,“ uviedol športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jaroslav Čúrny.

Práve odchod Čúrneho zo svojej pozície je ďalšou z noviniek michalovského klubu. Zo svojej pozície ešte dotiahne zmluvy s hráčkami, zabezpečí prípravu na novú sezónu i organizáciu Memoriálu Tomáša Jakubču, no následne odovzdá funkciu Radoslavovi Kozlovovi.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM