Správy Samospráva

Hygienici a armáda v uliciach Michaloviec: Čelia arogantnému a vulgárnemu správaniu

Máme prognózu pre náš okres. Ako dlho budeme čiernym okresom? Nastal prudký nárast najmä covid mladistvých.

Ilustračný obrázok k článku Hygienici a armáda v uliciach Michaloviec: Čelia arogantnému a vulgárnemu správaniu
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Približne tretina spomedzi 700 nových prípadov ochorenia COVID-19, ktoré počas uplynulého týždňa (18. – 24. 10.) zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Michalovciach, sa vyskytla u osôb do 18 rokov.

Epidemiológovia predpokladajú, že okres bude v čiernej fáze COVID automatu najmenej ďalšie dva týždne.

Kontakty pozitívnych osôb im od pondelka pomáhajú trasovať štyria príslušníci ozbrojených síl. Vyplýva to z informácií, ktoré v pondelok poskytla riaditeľka RÚVZ Janka Stašková.

Prudký nárast

„Došlo k veľmi prudkému nárastu ochorení v priebehu týždňa. Denne zaznamenávame do 200 prípadov pozitívnych osôb. Jednu tretinu nám predstavujú osoby do 18 rokov,“ povedala s tým, že keďže mladiství nie sú očkovaní, ani sa na COVID-19 netestujú, po nakazení sa v školskom kolektíve prinášajú nový koronavírus do svojich rodín. RÚVZ tak výskyt ochorenia eviduje v každej obci okresu.

Ako Stašková ďalej uviedla, všetci zamestnanci RÚVZ sú reprofilizovaní na pomoc pri riešení covidovej epidémie. V rámci epidemiologického vyhľadávania kontaktov denne realizujú okolo 120 telefonátov.

„Pre epidemiológa je najdôležitejšie zastaviť proces šírenia nákazy, a ten sa dá zvládnuť jedine vtedy, keď čo najskôr sa dozvieme o kontaktoch, keď najskôr ich budeme karantenizovať a ony budú dodržiavať nami nariadené protiepidemické opatrenia,“ ozrejmila.

Čo zažívajú denne hygienici? Vulgárnosti! Čítajte na druhej strane!

Čierny týždeň

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM