Správy Rôzne

Za obete pandémie v Michalovciach dýcha lipa pri fontáne, VIDEO

Prvá lipa za obete pandémie začala dýchať v metropole Zemplína. Výsadba výnimočných líp pokračuje po celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Za obete pandémie v Michalovciach dýcha lipa pri fontáne, VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Veľký celoslovenský spomienkový projekt, ktorý má pripomínať tragické následky pandémie covid-19 si vybral mesto Michalovce. Unikátna spomienková lipa má symbolicky žiť a dýchať za zosnulých. Koronavírus zastavil dych na Slovensku tisíckam ľudí. Počet obetí sa zvyšuje.

Výsadba spomienkovej lipy

V Michalovciach sa piatkové dopoludnie konal slávnostný akt výsadby spomienkovej lipy pre obete pandémie Covid-19. Celoslovenský projekt budovania unikátnych Živých pietnych miest na pamiatku vyše 15 000 obetí.

Na Štefánikovej pri „Dúhovej fontáne“ sa zišli zástupcovia OZ Skutočné obete, priami pozostalí, Jozef Sokologorský, zástupca primátora mesta Michalovce, Marián Haviernik – riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce a tiež Alexandra Vasiľová – lekárka infektologického oddelenia.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Celoslovenský projekt budovania unikátnych Živých pietnych miest na pamiatku vyše 15 000 obetí / Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Michalovčania, nezabudnite

Lenka Straková z Občianskeho združenia Skutočné obete, ktorá sama prišla o 57-ročnú mamu, povedala, že tragické následky pandémie vidíme vo všetkých oblastiach spoločnosti a v našich životoch.

,,Stojíme tu pri tej lipe, aby sa na obete covidu nikdy nezabudlo," povedala v Michalovciach.

Ako vysvetlila ďalej, lipu ako strom vybrali, pretože sa dožíva mnohých rokov, listy má v tvare srdca a používa sa na problémy dýchacích ciest.

Chcete vedieť viac?

Chráňte sa

,,Chcem vyzvať všetkých, aby sa správali zodpovedne, aby dodržiavali hygienické opatrenia, " Marián Haviernik, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce vyzval ľudí, k tomu, aby sa dali zaočkovať.

,,Zaočkovaných u nás končí nízke percento oproti zaočkovaným," zdôraznil.

,,Spúšťame tretiu dávku očkovania," povedal počas slávnostného aktu Haviernik. ,,Chcem všetkých požiadať o to, aby urobili všetko preto, aby sa chránili," dodal riaditeľ michalovskej nemocnice, ktorý na záver spolu so zástupcom primátora mesta Michalovce Jozefom Sokologorským, lipu symbolicky poliali.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM