Správy Rôzne

Kedy začne očkovanie v Michalovciach a kto dostane vakcínu medzi prvými?

Takto sa bude očkovať v metropole Zemplína? Vakcínu dostanú v nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Kedy začne očkovanie v Michalovciach a kto dostane vakcínu medzi prvými?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Odborníci na celom svete sa zhodujú, že jediným skutočným riešením pandémie koronavírusu je očkovanie. Vakcínu však musí dostať aspoň 60 – 70 percent populácie, aby sa vírus prestal nekontrolovateľne šíriť a ľudia mohli opäť žiť tak, ako pred pandémiou. Očkovať sa bude aj v Michalovciach.

Očkovanie

Ako sme vás informovali, hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ uviedol, že počet nakazených zdravotníkov, ktorí museli ostať v karanténe, sa po vianočných sviatkoch mierne znížil. „Nemocnice v Michalovciach, Rožňave a Humennom budú vakcínou disponovať od 4. januára,“ do­dal.

V nemocniciach v Michalovciach, Rožňave a Humennom budú podľa hovorcu disponovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od 4. januára a následne začnú proces očkovania zamestnancov.

Prvá vlna

Pripomenul, že tieto nemocnice sú súčasťou prvej vlny distribučných centier vakcíny. „Pracujeme však na tom, aby sme zabezpečili rýchlu možnosť očkovania pre všetkých zamestnancov všetkých našich nemocníc a polikliník. Zvýšenie počtu vakcinačných centier by preto procesu veľmi pomohlo,“ dodal.

Koronavírus v Michalovciach

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM