Veronika Ondo-Cholewová Správy Samospráva

Koronavírus: Zasadal Krízový štáb mesta Michalovce, ktorý prijal nové opatrenia

Mesto Michalovce prijalo viacero usmernení a odporúčaní na zabránenie šírenia koronavírusu COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Zasadal Krízový štáb mesta Michalovce, ktorý prijal nové opatrenia
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Michalovce informovalo, že v súlade s rozhodnutiami a odporúčaniami Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) pre riešenie opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu Mesto Michalovce prijalo už v piatok 13. marca viacero usmernení a odporúčaní na zabránenie šírenia koronavírusu COVID-19 v podmienkach mesta Michalovce.

Rúško na tvár

„Z týchto opatrení pripomíname, že je aj naďalej nevyhnutné rešpektovať a dodržiavať všetky protiepidemio­logické, príp. karanténne opatrenia. Žiadame všetkých obyvateľov, aby sa aj naďalej zdržiavali na verejných priestranstvách či v nákupných centrách iba v nevyhnutne potrebný čas s ochranným rúškom na tvári,“ zverejnila radnica.

Zároveň mesto odporúča obyvateľom, aby si vytvárali zásoby iba v nevyhnutnej miere, čím budeme spoločne predchádzať zbytočnej panike a niektorým nedostatkovým tovarom.

Mimoriadna situácia

V pondelok 16. marca zasadal Krízový štáb mesta Michalovce, ktorý prijal ďalšie opatrenia a usmernenia počas tejto mimoriadnej situácie. Dotýkajú sa cestovania mestskou hromadnou dopravou, cestovania taxíkmi a využívania detských ihrísk a vstupujú do platnosti v utorok 17. marca.

„Od 17. marca budete môcť cestovať mestskou hromadnou dopravou v Michalovciach len s rúškom na tvári, sadať si budete môcť až do piateho sedadla po ľavej a pravej strane za vodičom. Zároveň vás informujeme, že spoje budú redukované na víkendový režim a vynechané budú tzv. nákupné spoje.“

Prevádzkovateľ mestskej hromadnej dopravy zároveň zabezpečí spoje k najväčším zamestnávateľom v meste. Autobusy sú pravidelne dezinfikované, čím sú chránené pred vírusmi a baktériami.

Pozrite si aj burzu, ktorá sa len nedávno konala v michalovskej tržnici. Ešte pred zákazom podujatí v meste.

Burza starožitností a kuriozít v michalovskej tržnici na archívnych fotkách
13
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM