Rôzne

Krásny úspech michalovského súboru Slniečko: Postup na majstrovstvá sveta!

Michalovský súbor Slniečko sa môže radovať. Jeho členovia sa v tanečnej súťaži za našimi hranicami postarali o medailovú žatvu a to nie je všetko!

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech michalovského súboru Slniečko: Postup na majstrovstvá sveta!
Zdroj: Súbor Slniečko

Tanečný súbor Slniečko, ktorý pracuje pri CVČ Základnej školy Teodora Jozefa Moussona, opäť zažiaril. Tentokrát jeho lúče rozohriali mesto Písek v Českej republike.

Sú aktívni na rôznych podujatiach

Tanečný súbor Slniečko pracuje pri Základnej škole Teodora Jozefa Moussona v Michalovciach. V súčasnosti má súbor rozpracovanú činnosť v niekoľkých vekových kategóriách, od 6 do 20 rokov, a na svoje hodiny tanca sa každý týždeň teší viac ako 220 detí. Tancujú americké country tance, národné, ako mexické a írske tance, írsky step a clogging.

„Náš repertoár sme obohatili aj o čoraz viac príťažlivejšie moderné tanečné štýly,“ zverejnil súbor. Slniečko je aktívne na školských podujatiach, v meste vystupuje pri rôznych spoločenských príležitostiach, vytvára atmosféru na súkromných akciách. „Napriek tomu, že nie sme profesionálnym klubom, ale krúžkom tanca pri základnej škole, úspešne sa zúčastňujeme celoslovenských i medzinárodných súťaží o čom svedčia diplomy a ceny, ktoré si pravidelne nosíme domov.“

Chystajú sa na majstrovstvá sveta

K čerstvým úspechom Slniečka patrí ten, ktorý súbor zožal v píseckom kultúrnom dome, kde si meral talent spolu s ďalšími účastníkmi z až 22 krajín celého sveta. A to na kvalifikačnej súťaži Line Dance World Championships. Czech Open je najväčšou tanečnou súťažou v Európe a víťazi postupujú na majstrovstvá sveta.

„Našim slniečkárom sa opäť podarilo dosiahnuť úspechy a zo súťaže si domov doniesli neuveriteľných 5 zlatých, 4 strieborné a 2 bronzové medaily,“ prezradila Zuzana Tongeľová zo súbora. Dodala, že okrem stupňa víťazov im vo finále v rôznych kategóriách tancovalo 16 detí.

„Ako jediní zástupcovia Slovenskej republiky sme hájili česť Slovenska a nášho mesta Michalovce. Na Majstrovstvách sveta v januári pošteklia lúče nášho Slniečka mesto Liberec , aby detské srdiečka mohli nielen žiť pre tanec, ale aj tancovať pre život,“ dodala na záver Tongeľová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: archív Slniečko

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM