Ľubomír Hudačko Správy

Silvia masíruje Košičanov: Tridsiatnici majú chrbát často v horšom stave ako seniori, FOTO

Podľa masérky až 90% problémov s chrbtom sú zo stresu a napätia v kombinácii so sedavým zamestnaním. Mali by sme sa tak o seba viac starať.

Ilustračný obrázok k článku Silvia masíruje Košičanov: Tridsiatnici majú chrbát často v horšom stave ako seniori, FOTO
Zdroj: archív Silvie Tatárovej

Masérka Silvia z Michaloviec pracovala od roku 2013 v Bratislave, po šiestich rokoch sa následne presťahovala do Košíc. Vždy chcela pomáhať ľuďom a to sa jej vďaka práci jednoznačne darí.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Svoj salón chcela mať vo väčšom meste, kde je viac možností. V Košiciach začala pracovať v lete 2019. Keď však začínala, bolo to stresujúce a úvodné týždne bola opatrná.

Dôležité je komunikovať

„Mala som rešpekt, keď som masírovala prvého oficiálneho zákazníka. Človeku trvá niekoľko týždňov, kým sa adaptuje, dôležité je najmä vhodne so zákazníkom komunikovať a prispôsobiť masáž každému individuálne,“ prezradila na úvod pre kosice.dnes24.sk a viac prezradila v pokračovaní rozhovoru.

Viac správ z Košíc:

Zároveň vyvrátila mýtus o klasickej masáži. Tá totiž rozhodne nie je jemná. A športová masáž sa vykonáva tesne pred a tesne po záťaži. Silvia ponúka vo svojom salóne klasickú masáž, reflexnú, relaxačnú a tiež manuálnu lymfodrenáž.

Seniori lepší ako mladší

„Najmladší klient, ktorého som masírovala mal 10 mesiacov. A najstaršia klientka mala 85 rokov, no bola v lepšej forme ako tridsiatnici. Často sa stáva, že seniori ho majú v lepšom stave ako mladší. Chcela by som mať v ich veku taký chrbát a formu ako pani v 80-tke. Ja sama mám problém s chrbtom a snažím sa ísť príkladom zákazníkom a teda pravidelne navštevovať maséra,“ priznala zásadnú skutočnosť.

Sú však aj zákazníci, ktorí skúšajú prekročiť hranice. „No ja to beriem s úsmevom a nenechám sa zatiahnuť ich hrami. Dávajú mi aj darčeky, bola už aj veľká kytica ruží. Mala som už aj ponuky na sobáš, zákazník chcel na mňa dokonca prepísať dom. Že vraj keď mu dovolím nasťahovať sa k nemu. No neviem, či to myslel vážne,“ smeje sa po čase od udalosti. A potom má aj takých zákazníkov, kde je to o tom, že im musí byť masér sympatický, inak neprídu, pretože sa necítia príjemne.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

A ako často by sme mali chodiť na masáž? Podľa Silvie ide o to, aký problém máme.

Viac psychicky ako fyzicky

„Ak je akútnejší, ideálne je prísť raz za týždeň. A potom preventívne aspoň raz za mesiac. Kto chce, môže chodiť preventívne aj raz za dva týždne. Niektorí zákazníci by si ma najradšej brali domov, človek v tomto povolaní zažije všeličo. Niekedy je práca viac náročnejšia psychicky, ako fyzicky. Ľudia chodia aj negatívne nastavení a to dokáže to ovplyvniť život maséra aj v súkromí. Človek rozmýšľa, ako im pomôcť, keď prídu nabudúce,“ vysvetlila.

Silvia priznáva, že máva bolesti chrbta a chodidiel, v práci sa nastojí celé hodiny. Keby však svoju prácu nemala rada a nerobila ju s láskou, tak sa jej nevenuje.

Zostaňte u nás, máme ďalšie nové správy:

„Týmto povolaním sa dá uživiť, ale musí to chcieť robiť, pretože zákazníci to vycítia. Sú aj takí, čo robia len kvôli peniazom,“ vraví.

Sú štekliví aj chrápu

Ako to pri kvalitných masážach býva, zákazníci počas nich bežne zaspávajú.

„Je ich asi 70%. A sú aj takí, čo chrápu. Zobudia sa väčšinou vtedy, keď sa otáčajú. Smiešno mi bolo, keď boli zákazníci štekliví a ja som sa smiala s nimi,“ vysvetľuje a dodáva, že ľudia by sa mali viac hýbať a mali by sa menej stresovať. „Totiž 90% problémov s chrbtom sú zo stresu a napätia v kombinácii so sedavým zamestnaním. A mali by sme sa o seba starať, lebo zdravie máme len jedno a je lepšie radšej investovať peniaze do prevencie, ako do liekov, ktoré to len celé utlmujú a problém neriešia,“ dodala na záver Tatárová pre kosice.dnes24.sk.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM