Rôzne

Máte radi Šíravu a radi by ste sa vydali na púť okolo nej? Nechajte sa zlákať...

Chcete si vychutnať okolie zemplínskeho mora? A to na čerstvom vzduchu a navyše na dvoch kolesách? Potom neváhajte a využiť lákavú príležitosť.

Ilustračný obrázok k článku Máte radi Šíravu a radi by ste sa vydali na púť okolo nej? Nechajte sa zlákať...
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Ak sa na svet dívate najradšej zo sedadla bicykla, máme tu niečo pre vás. Chystá sa lákavá akcia. Môžete si užiť pekné chvíle na bicykloch pri jazde okolo Zemplínskej šíravy. Trasa povedie cez okolité dedinky.

Biela a Medvedia hora

Jazdu na dvoch kolesách si môžete vychutnať v nedeľu 9. apríla počas podujatia s názvom Okolo Šíravy na bicykli. Ak máte záujem, zraz bude v daný deň o 8. hodine ráno pred obdchodným domom DODO v Michalovciach a o 8:15 hod. sa vyrazí za zemplínskymi krásami. Cyklisti budú smerovať k výpustu vody zo Šíravy na Bielu Horu, ktorá je vzdialená asi 3 km od Michaloviec. Potom sa bude prechádzať okolo rekreačného strediska Medvedia hora.

Krásy dediniek

Z bicykla si budú môcť účastníci podujatia vychutnať aj krásy dediniek. Prvou z nich bude Kaluža. Pokojná jarná cestička potom bude ďalej pokračovať do Kusína. Cestu cyklistom spríjemnia aj pohľady na obecné kostoly, či okolitú prírodu. Jovsu už každý dobre pozná, lebo kedysi si tam ľudia chodili čapovať vodu z prameňa priamo do fliaš. Práve tam sa účastníci otočia na ich druhú časť cesty a pôjdu okolo Šíravy po hrádzi. Nie je to len asfaltová cesta, ale aj miesto plné vtákov, motýľov, či srniek. Na dvoch kolesách si cyklisti budú môcť vychutnať krásy v okolí tejto hrádze.

Po zdolaní mierneho kopca za hrádzou sa vyjde do obce Lúčky, kde sa pri jej opustení dá spustiť dole z kopca a nabrať na chvíľu peknú rýchlosť. Pri ceste sa dajú pozorovať polia, a ak má človek šťastie, tak aj žeriavy. Ocitnete sa v Zalužiciach. A potom to už bude len kúsok do metropoly Zemplína – Michaloviec. Dĺžka trasy je 36 kilometrov.

Foto: ilustračné/Šírava

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM