Aktualizované Správy

Michalovčania, kto vám preplatí nehodu s ukrajinským autom bez poistky?

Na Slovensku spolu s utečencami pribúdajú aj autá s ukrajinskými evidenčnými číslami. Je teda len otázkou času, kedy niektoré z nich bude mať nehodu.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčania, kto vám preplatí nehodu s ukrajinským autom bez poistky?
Zdroj: pixabay.com

A čo ďalej?

Slovenská kancelária poisťovateľov zatiaľ garantuje preplatenie škôd za ukrajinských vodičov len do konca marca. Lenže tisíce Ukrajincov sa zo slovenských ciest dovtedy istotne nestratia. Čo teda ďalej?

Všetko zrejme bude záležať od počtu škodových udalostí s ukrajinskými vozidlami. Slovenská kancelária poisťovateľov ešte o ďalšom postupe od apríla nerozhodla.

Ukrajinci však majú podľa Finsideru možnosť dohodnúť si v Slovenskej kancelárii poisťovateľov aj hraničné poistenie. Je to v podstate povinné zmluvné poistenie, ktoré platí v celej Európskej únii.

Ak už ukrajinský vodič má zo svojej domoviny poistku, ktorá mu platí aj na Slovensku a jeho poisťovňa funguje, úhrada škody sa vybavuje jednoducho.

Musí si pripraviť svoju zelenú kartu a postupovať opäť cez Slovenskú kanceláriu poisťovateľov. Tá vyhľadá príslušnú poisťovňu na Ukrajine a spáruje ju s jej partnerskou inštitúciou na Slovensku, ktorá potom celú vec vyrieši s poškodeným slovenským klientom.

Článok vznikol v spolupráci s mobilným operátorom 4ka.

Ako skrotiť šialené ceny?

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM