Zuzana Ročeňová Samospráva

Mieste dane a poplatky v Michalovciach: Čakajú nás po Novom roku zmeny?

Január je mesiacom, kedy si občania musia splniť svoju zákonnú povinnosť voči mestu. Čakajú Michalovčanov nejaké zmeny v miestnych poplatkoch na rok 2014 a načo si treba dať pozor?

Ilustračný obrázok k článku Mieste dane a poplatky v Michalovciach: Čakajú nás po Novom roku zmeny?
Zdroj: Webnoviny.sk

Na poslednom mestskom zastupiteľstve mesta Michalovce, sa rokovalo aj o daniach a poplatkoch na rok 2014. VZN-ko k dani z nehnuteľnosti a poplatku za tuhý komunálny odpad, upravujúce sadzby dane a poplatky, sa nemení. Poplatok za tuhý komunálny odpad ostáva nezmenený, ročná sadzba za fyzickú osobu je 23,73 eur za rok 2014.

Daňové povinnosti neobídu nových vlastníkov

Občania, ktorí sa stali v priebehu roka 2013, novými vlastníkmi nehnuteľnosti, majiteľmi psa alebo využívajú nebytové priestory v bytových domov na rôzne účely, ako je napríklad podnikanie, sú povinní do 30. januára 2014 podať daňové priznanie.

Povinnosť podať daňové priznanie je aj v prípade, ak nám daňová povinnosť v priebehu roka zanikla, napríklad tým, že nehnuteľnosť sa predala, psa sme darovali a podobne.

Úľavy na daniach

Úľavy na daniach si môžu písomne uplatniť poberatelia dávok v hmotnej núdzi s potvrdením Úradu práce, sociálnych veci a rodiny. Občania nad 70 rokov si nepodávajú žiadosť. Zníženie dane z nehnuteľnosti mesto zohľadní bez podania žiadosti.

Mesto môže pristúpiť k zníženiu poplatku, ale len na základe žiadosti poplatníka. Preto je potrebné do 31. januára 2014 o úľavu požiadať.

Všetky potrebné tlačivá nájdete na oficiálnej stránke mesta Michalovce.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM