Krimi

Na hranici s Ukrajinou zadržali skupinu migrantov: Skrývali sa pod kamiónmi, FOTO

Migranti použili na prepravu náves kamiónov. Odhalili ich policajti na slovensko-ukrajinskej hranici.

Ilustračný obrázok k článku Na hranici s Ukrajinou zadržali skupinu migrantov: Skrývali sa pod kamiónmi, FOTO
4
Galéria

Na hraničnom priechode s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom v okrese Sobrance zaistila polícia piatich migrantov. Ukrývali sa pod úložnými priestormi dvoch kamiónov. O prípade informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Ako uviedla, k zadržaniu štyroch Afgancov a jedného štátneho príslušníka Iránu došlo v piatok 30. októbra v popoludňajších hodinách počas colnej a hraničnej kontroly na termináli nákladnej dopravy. „Spod ložnej plochy návesov dvoch kamiónov sa ozývali zvuky a búchanie,“ priblížila Kopernická s tým, že hraničiari a colníci následne dopravili obe vozidlá do kontrolnej haly.

Vyhostia ich

Päticu nájdených migrantov bez cestovných dokladov, rovnako ako aj oboch vodičov kamiónov ukrajinskej národnosti predviedli na oddelenie.„Po spracovaní zápisnice o podaní vysvetlenia boli vodiči prepustení na ďalšiu cestu na Ukrajinu,“ doplnila hovorkyňa.

Migrantov eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde zotrvajú do vykonania administratívneho vyhostenia do krajiny tranzitu. Výsledky RT-PCR testu na COVID-19 dopadli u všetkých negatívne.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM