Monika Földešiová Správy

Na Zemplíne stúpol záujem o nové byty, ľudia žiadajú luxus

Dopyt po luxusnejších formách bývania evidujú realitné kancelárie v posledných rokoch aj na území Zemplína. Solventnejší klienti sa zaujímajú napríklad o apartmánové byty vyššieho štandardu.

Ilustračný obrázok k článku Na Zemplíne stúpol záujem o nové byty, ľudia žiadajú luxus

Luxusnejšie bývanie na Zemplíne je v posledných rokoch doménou solventnejších klientov regiónu, ale aj manažérov niektorých zahraničných spoločností, ktoré majú svoje pobočky v spomínanej časti Slovenska. Drahšie typy nehnuteľností si zvyknú kupovať a prenajímať napríklad v Michalovskom okrese.

„Niektorí klienti prechodne bývajúci a pracujúci na Zemplíne, sú ochotní zaplatiť za pohodlie, plnú vybavenosť bytu či nadštandard až mierny luxus, vyššie nájomné. Ide pritom o nehnuteľnosti, ktoré sa nenachádzajú iba výlučne v centre mesta,“ povedala Vladimíra Zamborová z realitnej spoločnosti Z Group.

Požiadavky solventnejších klientov spĺňajú podľa jej slov napríklad apartmánové byty, ktoré sú postavené pri Michalovciach v stredisku Kamenec na brehoch Zemplínskej šíravy. „Ide o troj a štvorizbové dvojpodlažné apartmány s výhľadom na vodnú nádrž, v celkovej rozlohe 110 až 145 štvorcových metrov. Prenajímajú sa bez alebo so zariadením, s upratovacou službou, vybavené sú klimatizáciou, internetom, výťahom a domácim vrátnikom,“ konkretizovala Zamborová.

Bývanie v spomínanej rekreačnej oblasti uprednostňujú niektorí ľudia aj preto, že tam funguje celoročne viacero reštaurácií. Zamborová predpokladá, že záujem o kúpu či prenájom nehnuteľností na Zemplínskej šírave v nasledujúcich rokoch porastie nielen zo strany bonitnejších, ale aj bežných klientov. Vlani tam totiž odštartovala výstavba nového akvaparku.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM