Rôzne

Najstarší mal 78, najmladší 7 rokov: Toľkoto cyklistov sa postavilo na štart Okolo Domaše

Cez víkend sa konalo tradičné cyklistické podujatie Okolo Domaše. Trať dlhá 37,5 kilometra kopírovala brehy vodnej nádrže, začínala na Dobrianskej pláži.

Ilustračný obrázok k článku Najstarší mal 78, najmladší 7 rokov: Toľkoto cyklistov sa postavilo na štart Okolo Domaše
Zdroj: Dnes24.sk

Na cyklistické podujatie Okolo Domaše, ktoré organizuje občianske združenie Bike Team Vranov nad Topľou, prišlo v sobotu vyše 1 200 milovníkov tohto športu.

V knihe rekordov

Ako uviedol jeden z organizátorov Martin Palenčík, podujatie vzniklo úplne nevinne. „Partia kamarátov sa vybrala na túru okolo Domaše, veľmi sa im to páčilo, tak sa rozhodli, že spravia podujatie aj pre ostatných,“ vysvetlil s tým, že v prvom roku sa na ňom zišla necelá stovka cyklistov. V roku 2014 sa však s ich počtom 1 593 dostali do Knihy slovenských rekordov. „Máme tých ľudí teraz troška menej, ale to počasie nás posledné roky skúša na Domaši,“ poznamenal.

V rôznom veku

Trať je zmiešaná, prechádza aj cez hrádzu, čo je podľa Palenčíka jedným z ťahákov pre ľudí. „Je to kombinácia asfaltu a lesnej cesty, takže je to ideálne pre horské bicykle. Nie je veľmi náročná, nie sú tam nejaké zásadné stúpania, takže zvládnu to aj malí bajkeri,“ spomenul s tým, že v tomto roku má najstarší 78 rokov a najmladší, ktorý šiel sám, sedem.

Pri príprave trate bojovali najmä s vyššou hladinou vody. „Je to ozaj makačka, ale keď vidíme ľudí, že sú spokojní, že ten feedback od nich je pozitívny, tak sme radi a tešíme sa na ďalší rok,“ uviedol na margo organizácie celého podujatia, ktoré sa v tomto roku uskutočnilo už po 11. raz.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM