Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Navodia vám pravú sviatočnú náladu: Takéto vianočné koncerty zažijú Michalovce

Najkrajšie sviatky roka už pomaly klopú na dvere. A dostať sa do tej správnej sviatočnej nálady nám pomôžu v Michalovciach aj vianočné koncerty.

Ilustračný obrázok k článku Navodia vám pravú sviatočnú náladu: Takéto vianočné koncerty zažijú Michalovce
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Počas decembra sa v Michalovciach uskutočnia všelijaké vianočné koncerty, ktoré návštevníkom navodia tú pravú atmosféru. Prinášame vám prehľad.

Adventný literárno-hudobný večer

7. 12. 2017, Rímskokatolícky farský kostol v Michalovciach

Počas adventu si môžete vychutnať aj pekné chvíle vo farskom kostole v Michalovciach, kde sa bude konať adventný literárno-hudobný večer. V rímskokatolíckom kostole sa prítomným predstaví Štefan Bučko ako recitátor a Ján Bulla na organe.

Vianočný koncert ZUŠ TalentUm

7. 12. 2017, Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach

Žiaci Základnej umeleckej školy TalentUm sa predstavia so svojím vianočným koncertom 7. decembra. Na ich program sa môžete prísť pozrieť do Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach. Vo veľkej sále pre návštevníkov navodia tú správnu sviatočnú atmosféru.

Slovenské Vianoce s Božidarou Turzonovovou

9. 12. 2017 o 17:00 hod., Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach

Benefičný koncert pod záštitou primátora Viliama Zahorčáka bude nielen o vianočnej poézii Pavla Orságha Hviezdoslava, Janka Silana, Petra Bellu-Horala, Milana Rúfusa, ale aj o prvej dáme slovenského divadla Božidare Turzonovovej. Zaznejú slovenské vianočné spevy od 18. storočia až po súčasnosť v podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers. Pod vedením dirigenta Daniela Simandla sú na programe literárno-hudobného podujatia Slovenské Vianoce.

Spievame koledy na námestí

13. 12. 2017, pred tribúnou na michalovskom námestí

Na námestí si budete môcť 13. decembra pozrieť program, ktorý v predvianočnom čase ponúkne poslucháčom oázu pokoja, pozastavenie sa v zhone času a zamyslenie sa nad trvalými hodnotami našej kultúry a histórie. Program s názvom Spievame koledy na námestí je pre všetkých, ktorí sa v hektickom období radi zastavia.

The Golden Voices of Gospel

16. 12. 2017 o 15:00 hod., Metské kultúrne stredisko v Michalovciach

Mesto Michalovce vás pozýva na koncert tradicionálnych gospelových piesní a černošských spirituálov v podaní umelcov z USA. Gospely sú piesne s náboženským obsahom, sú to vlastne zjednodušené modlitby, ale koncerty navštevujú ľudia bez ohľadu na vieru nakoľko ide aj o výnimočnú hudobnú udalosť. Nebudú chýbať ani známe skladby “OH , Happy Day” či “Glory, Glory, Hallelujah”.

Vianoce s heligónkou

17. 12. 2017, Zlatý býk v Michalovciach

Každým rokom spolu s Vianocami prichádza čas radosti, ktorý sa vám bude snažiť vytvoriť aj koncert s heligónkou 17. decembra v Zlatom býkovi. S heligónkou si vychutnáte to osobité čaro, pri ktorom mäknú srdcia. Už tradične bude tretia adventná nedeľa patriť v Michaloviach vianočnej heligónke.

Koncert zboru VOKINS

26. 12. 2017, kostol Saleziáni v Michalovciach

Michalovský mládežnícky orchester VOKINS vás počas vianočných sviatkov pozýva na svoj koncert. Skupina talentovaných mladých ľudí, ktorí sa venujú nielen spevu, sa predstavia 26. decembra v Selziánoch v Michalovciach.

Viete ešte o nejakých vianočných koncertoch v našom meste? Dajte nám vedieť na cholewova@global24.sk, radi informácie doplníme.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM