Ondrej Petričko Rôzne

Neuveriteľné, ale je to tu opäť: V našom okrese môže napadnúť až 15 cm snehu!

Hoci už máme aj u nás vyše týždňa jar, vyzerá to skôr ako uprostred zimy. Meteorológovia vydali pre okres Michalovce výstrahu prvého stupňa. Tráva by opäť mohla zmiznúť pod tenkou vrstvou snehu a môžu sa tvoriť aj snehové jazyky a záveje.

Ilustračný obrázok k článku Neuveriteľné, ale je to tu opäť: V našom okrese môže napadnúť až 15 cm snehu!
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Namiesto pučiacej zelene, prvého opaľovania sa na tráve za stále silnejšieho slnka či čoraz ľahšieho oblečenia, pravý opak. Zatiahnutá obloha, zima a rútiace sa vločky. Taký je tento rok štart jari a snehu podľa predpovede v najbližších hodinách ešte pribudne.

Zimné počasie to totiž stále nevzdáva. Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo-gického ústavu pre náš okres vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí od dnes rána až do šiestej hodiny večer. A podľa nej sa Perinbaba ešte stále cíti pri sile a je v skvelej forme.

Za oknom vidieť zatiaľ ľahké sneženie, no podľa SHMÚ môže dnes v okrese miestami pribudnúť 5 až 15 centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsah,“ píšu vo svojom varovaní odborníci zo SHMÚ. A tak, ak sa v najbližších chvíľach chystáte vyraziť na cesty, rátajte stále s typicky zimným počasím a jazdite so zvýšenou opatrnosťou.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM