Veronika Ondo-Cholewová Správy

Niekoľko kilometrov od Michaloviec vypukla VOJNA, FOTO

Niekoľko kilometrov od našich hraníc vypukla VOJNA. Pred čím varuje polícia a ústavní činitelia?

Ilustračný obrázok k článku Niekoľko kilometrov od Michaloviec vypukla VOJNA, FOTO
Zdroj: TASR/AP

Rusko začalo vojenskú operáciu na Ukrajine. Slovenskí ústavní činitelia útok tvrdo odsúdili a Ukrajine a jej obyvateľom vyjadrujú plnú podporu.

Smerujú na Slovensko?

Zahraničné televízie prinášajú živé zábery kolón áut, ktoré unikajú z Ukrajiny a stoja v masívnej kolóne. Pred hraničným priechodom na Užhorode smerom na Slovensko sa vytvárajú kolóny áut ľudí, ktorí utekajú pred vojnou.

Viac sa dočítate TU.

Uzavreli vzdušný priestor

Civilné lety z Bratislavy do Kyjeva sú pre uzavretie vzdušného priestoru Ukrajiny dočasne pozastavené. zrušená je aj osobná vlaková doprava na Ukrajinu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zastavila všetky osobné vlaky v smere na Ukrajinu až do odvolania.

Viac sa dočítate TU.

Zachovanie pokoja

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzýva na zachovanie pokoja. Hoci je ozbrojený konflikt v blízkosti hraníc Slovenska, naša územná celistvosť podľa hlavy štátu nie je v priamom ohrození. Vyhlásila to po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR.

Viac sa dočítate TU.

Obete

Počas invázie Ruska na Ukrajine, ktorá sa začala vo štvrtok nadránom, bolo zabitých už vyše 40 ukrajinských vojakov a približne desať civilistov. Informoval o tom spolupracovník ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Oleksij Arestovyč.

Viac sa dočítate TU.

FOTO: Ľudia na Ukrajine húfne opúšťajú Kyjev
17
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM