Veronika Ondo-Cholewová Správy

Policajtka a cukrárka Alenka predvádza svoje sladké umenie nielen na Vianoce

Východniarka v službách polície je výborná cukrárka. Ukazuje to nielen počas Vianoc.

Ilustračný obrázok k článku Policajtka a cukrárka Alenka predvádza svoje sladké umenie nielen na Vianoce
8
Galéria

Štedrý večer je pred dverami. Mnohí z vás majú už napečené. Tejto téme sa venovala aj polícia a nie preto, že by bolo pečenie nebezpečné alebo zakázané. Nešlo ani o žiadne nové opatrenie vo vašej kuchyni.

Hrdá polícia

„Aj keď naši kolegovia zo záchranných a bezpečnostných zložiek budú aj počas vianočných sviatkov pomáhať a chrániť, mnohí z nich už predvianočný mimopracovný čas venujú podobne ako vy príprave stromčeka, darčekov, cukroviniek a iných dobrôt,“ zverejnili na oficiálnej facebookovej stránke Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Muži zákona sa pochválili, že pekárske umenie jednej z nich ste mohli oceniť aj v nedávno odvysielanej súťaži verejnoprávnej televízie. A reč bola práve o našej Alenke z okresu Michalovce.

Zo Slovenska

Pečie celej rodine

Šikovná finalistka súťaže Alenka Sabolová je zaradená na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Michalovciach. Je z okresu Michalovce zo Sliepkoviec. Možno aj vám piekla sladké torty na svadbu alebo dokonalé makrónky na krstiny.

Na začiatku sa ako jediná východniarka prebojovala do finálovej 12-ky šou Pečie celé Slovensko. A na konci sa dostala až do prvej TROJKY finalistov.

Sympatická východniarka sa vo svojej práci riadi heslom „pomáhať a chrániť“. A doma asi tým istým, keďže sladkým pečením pomáha rodine.

Na Vianoce totiž nezaháľa, koláče sa u nich delia na dve veľké skupiny: mokré (s plnkou: dobošky, punčové, …) a suché (linecké, sušienky,…). A keďže Alenka pečie pre celú rodinu, počet všetkých druhov vianočných cukroviniek sa zastaví na dvojcifernom čísle.

Prečítajte si aj:

OBRAZOM: Kriminalistka a cukrárka Alenka sa predviedla v cukrárskej šou
8
Galéria
Zdroj: RTVS
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM