Správy

Pomoc s nákupom potravín v meste nášho okresu: Dovoz hradí radnica

Ľudia v karanténe v súvislosti s ochorením COVID-19, ako aj osamelí, ktorí si z vážnych zdravotných dôvodov nedokážu sami zaobstarať nákup základných potravín, môžu využiť potravinovú linku pomoci.

Ilustračný obrázok k článku Pomoc s nákupom potravín v meste nášho okresu: Dovoz hradí radnica
Zdroj: TASR/František Iván

Zriadilo ju mesto Strážske v okrese Michalovce na nákupy pre občanov budú zabezpečované dva razy týždenne. Ako informuje radnica na svojej webstránke, linka pre objednávanie je v prevádzke v pracovné dni v čase od 09.00 h – 12.00 h na telefónnych číslach 056 6491 431, 0918 480 786. Nákup je možné nahlásiť aj formou SMS správy nonstop na telefónnom čísle 0918 480 786 alebo e-mailom na: strazske@strazske.sk.

Dovoz hradí mesto

„Na vyššie uvedené kontakty občan nahlási svoje meno, adresu, telefónne číslo a zoznam potravín, ktoré požaduje nakúpiť. Musí ísť o potraviny hygienicky balené. Ak nešpecifikuje konkrétny druh výrobku, bude sa v rámci daného sortimentu vyberať najlacnejšia alternatíva. Občan zaplatí len cenu nákupu, náklady na dovoz hradí mesto Strážske,“ informuje samospráva.

Distribúciu potravín mesto zabezpečí po objednávke v nasledujúci utorok, respektíve piatok od 13.30 h. Každý občan, ktorý o pomoc požiada, bude na doručenie upozornený desať minút pred donáškou na telefónne číslo, ktoré uviedol pri objednávke nákupu.

Nezabudnite rúško

Dozvie sa tiež cenu nákupu. Pri preberaní donášky musí mať rúško.

„Prosíme občanov, aby si pripravili podľa možností čo najpresnejšiu sumu. Zároveň dôrazne upozorňujeme, že potravinová linka pomoci slúži len pre ľudí, ktorí si nemôžu nakúpiť samostatne,“ uvádza radnica.

Foto ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM