Veronika Ondo-Cholewová Správy

Preprava utečencov z hranice by bola bezpečnejšia, ak by mali respirátory

Preprava ukrajinských vojnových utečencov z hraničných priechodov by bola z epidemiologického hľadiska bezpečnejšia, ak by mali cestujúci respirátory.

Ilustračný obrázok k článku Preprava utečencov z hranice by bola bezpečnejšia, ak by mali respirátory
Zdroj: Facebook.com/Prešovský samosprávny kraj

Uviedol to Peter Stach, hovorca spoločnosti Arriva Slovakia, ktorej michalovská pobočka, ako zmluvný prepravca košického samosprávneho kraja, previezla za týždeň od ukrajinsko-slovenskej hranice viac ako 1000 ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom.

„Bolo by dobre, keby ľudia utekajúci pred vojnou dostávali hneď pri prechode našej hranice spolu so základnými informáciami a občerstvením aj respirátor. Tým by sa zabezpečilo, že ho bude mať naozaj každý,“ uviedol. Priblížil, že v rámci protipandemických opatrení spoločnosť svoje autobusy pravidelne dezinfikuje, opatrenia dodržiavajú tiež vodiči autobusov.

Arriva Michalovce zvýšila počet spojov

Arriva Michalovce počas týždňa zvýšila počet vypravovaných spojov k hraničným priechodom vo Vyšnom Nemeckom a Veľkých Slemenciach.

„Niektoré zo spojov sú celkom nové, niektoré vznikli predĺžením trasy existujúcich prímestských spojov až k hraničným prechodom,“ ozrejmil. Kyvadlová doprava, premávajúca od skorých ranných hodín približne v hodinových intervaloch, poskytuje utečencom prevoz priamo do Košíc alebo do miest Sobrance, respektíve Veľké Kapušany a Michalovce, kde je na prepravu do krajského mesta možné prestúpiť na pravidelné prímestské spoje.

Z Ukrajiny

Kyvadlová doprava

Cestovné poriadky kyvadlovej dopravy sú dostupné v slovenskom i ukrajinskom jazyku.

Spoločnosť Arriva tiež v spolupráci s nadáciou Pontis vyhlásila finančnú zbierku Cesta nádeje.*** „Cieľom je pomôcť nielen ukrajinským kolegom a ich rodinám, ale všetkým ľuďom na Ukrajine, ktorí pomoc potrebujú,“*** vysvetlil Stach s tým, že prepravca deklaroval vyzbieranú finančnú čiastku zdvojnásobiť.

ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM