Veronika Ondo-Cholewová Správy Samospráva

Radnica s dôležitou info pre obyvateľov: Možnosti platenia dane a poplatkov za odpad

Radnica prichádza s informáciou s povinnosťou zaplatiť daň z nehnuteľnosti a poplatkom za komunálny odpad. Vplyv pandémie koronavírusu narušil bežný chod života a ovplyvnil aj tieto skutočnosti.

Ilustračný obrázok k článku Radnica s dôležitou info pre obyvateľov: Možnosti platenia dane a poplatkov za odpad
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Radnica zverejnila, že mesiac marec si obyvatelia Slovenska spájajú, okrem mnohých iných vecí, aj s povinnosťou zaplatiť daň z nehnuteľnosti, ktorej sú majiteľmi, a tiež poplatok za komunálny odpad. Marec roka 2020 však pod vplyvom pandémie koronavírusu narušil bežný chod života a ovplyvnil aj tieto skutočnosti.

Proces pozastavený

„Proces doručovania písomných rozhodnutí o vyrubení miestnej dane a rozhodnutí o poplatku za komunálny odpad je dočasne pozastavený. Daňovníci sa však nemusia obávať, že si svoju povinnosť nesplnia včas a budú za to sankcionovaní,“ informovala michalovská samospráva.

Mesto Michalovce dodalo, že umožňuje občanom – fyzickým osobám, prijať rozhodnutia o daniach a poplatkoch do elektronickej schránky zriadenej na Ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk.

Požiadajte mesto

Pre doručenie rozhodnutí takouto formou je potrebné mať elektronickú schránku aktivovanú a tiež požiadať mesto o zaslanie takéhoto rozhodnutia. Bez podania žiadosti nemôže byť podľa slov mesta rozhodnutie do elektronickej schránky zaslané. Takéto rozhodnutie, zaslané v elektronickej podobe, je rovnocenné s tým, ktoré by bolo zaslané v listinnej forme.

„Radi by sme pripomenuli občanom, že elektronická schránka nie je e-mail a preto zdôrazňujeme, že rozhodnutia sa cez iné portály ako slovensko.sk nemôžu a nebudú zasielať. O aktuálnej situácii a ďalších opatreniach vás budeme aj naďalej informovať,“ dodala radnica na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM