Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

ROZHOVOR s raperom Jasperom: Nakrúcal nielen na Šírave a Vinianskom hrade

Michalovčanov čaká premiéra klipu Srdce Zemplína počas festivalu Zlatý žobrák. Vyspovedali sme Jaspera z Michaloviec, ktorý stojí za pesničkou o našom meste.

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR s raperom Jasperom: Nakrúcal nielen na Šírave a Vinianskom hrade
3
Galéria
Zdroj: Archív Jasper

Nedávno sme zverejnili prvé info o premiére videoklipu o Michalovciach z produkcie mladého rapera Tomáša Jaspera Vajdu. Jeho klip o srdci Zemplína sa bude prezentovať počas medzinárodného filmového festivalu Zlatý žobrák 7. júna v Michalovciach. A to počas celého dňa pred každým premietaním o 9.00, 11.00, 13.00 hodine, aj pred večerným premietaním o 19. hodine. Jaspera sme takto vyspovedali.

Predstavte sa trochu Michalovčanom, koľko máte rokov a akú školu za sebou?

Mám 24 rokov, pomaličky sa sťahujem do Bratislavy kvoli práci a v auguste štátnicujem z marketingu v Trnave.

Okrem toho, že hudobne tvoríte, ste aj vloger a máte podľa Vašich slov prácu snov, čo robíte?

Áno, mám prácu snov. Som vloger a testovač zážitkov. Chodím ochutnávať,tes­tovať…čiže gastronómia,bunjee, zábava, adrenalínové veci. Všetko idem oskúšať a točím k tomu promo videá.

Čo je Vašou pri­oritou, hudba, vlog, pr­áca snov, či v­šetko dokopy?

Z týchto vecí mi je práca samozrejme prvoradá. Ja si ju naplno užívam a teším sa na každý deň. Hudba je len hobby vo voľnom čase. Keď sa chce, dá sa stíhať všetko :)

V Michalovciach budete mať 7. júna premiéru videoklipu, o čom bude video?
Kde sa zrodila myš­lienka niečo ta­ké vôbec vytvo­riť?

Video bude čisto o Michalovciach a okolí. Snažil som sa, aby sa tam našli aj mladí, či starší. Aby si pri klipe uvedomili, že v tomto meste prežili značnú časť života a môžeme mu byť len za to všetko vďační :)

Keď sa natáčal klip, mali ste možno ambíciu alebo predstavu odpremiérovať ho počas takého festivalu ako je Zlatý žobrák?

Určite som najprv nemal predstavu to odpremiérovať na takomto festivale. Ja som prišiel za hovorkyňou mesta, za riaditeľkou mestskej televízie, pretože som potreboval nejaké zábery do videoklipu a nechcel som porušovať autorské práva. Keď si pesničku vypočuli, páčila sa im a chceli to spraviť nejak veľkolepejšie. Spraviť k nej marketing, pomaličky ju odprezentovať a až tak ju dať von. A nakoniec sa dostala aj na tento festival, čo som len rád.

Na akých mies­tach sa nakrú­calo?

Kamoš nakrúcal s dronom na Šírave, Vinianskom hrade, nad Michalovcami a potom sme dodatočne točili pri stánkoch na Šírave a taktiež v meste. Ešte sme používali nejaké zábery od mestskej televízie, či od mesta.

Robili ste klip sám alebo ste hovorili do toho, kde a ako sa bude klip točiť alebo ste to nechali na iných videomakerov?

Keďže som vloger, videá si strihám sám. Mal som v hlave už predstavu, kde chcem točiť a ako má klip vyzerať. Keďže sa s týmto videoklipom snažím zamerať aj na staršie generácie v tomto meste, nielen na mladých, nemôže to byť až veľmi prekombinované. V jednoduchosti je krása. Samozrejme mi pomáhalo pár ľudí pri točení. Sám by som to zrejme nezvládol.

Jasper
1
Galéria

Kto spolupraco­val na videokli­pe? Textovo, hu­dobne, hlasovo, vi­zuálne.

Tak textovo som si ju prichystal sám a aj speváčka Nicky si svoju časť napísala sama. Hudbu zložil producent FEELO z Rakúska, s ktorým spolupracujem už dlhé roky. Sám som si to postrihal. O grafiku, či už plagáty, bannery sa postarali moji kolegovia z roboty. Veľmi mi s tým pomohli.

Je niečo vo vi­deoklipe, na čo by m­ali ľudia upri­amiť pozornos­ť?

Napriek tomu, že sa z mesta odsťahovali, nesmú zabúdať, kde majú svoje korene. Kde prežili svoje detstvo, kde sa im rodili rôzne príležitosti a kde nadobúdali skúsenosti, kde pracovali, kde žila ich rodina. Presne nejak takto vnímam ja túto skladbu, keď ju počujem.

Ako vnímajú klip Vaši najbližší? Sú na Vás hrdí aj v súvislosti s premiérou na Zlatom žobrákovi?

Verím, že sú na mňa hrdí. Podporujú ma vo všetkom po každej stránke. Bez nich by to jednoznačne nešlo. Tešia sa z toho, že túto pesničku uvidí čo najviac ľudí.

Mali ste už v živote niekedy väčšiu premiéru svojej hudby ako to bude počas 7. júna?

Určite som nemal väčšiu premiéru, takže sám neviem čo mám očakávať. Každopádne, mojím cieľom je zasiahnuť čo najviac Michalovčanov s touto pesničkou. Aby si ju aspoň raz vypočuli a pozreli si klip.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Tomáša Jaspera Vajdu čaká v Michalovciach veľká premiéra
3
Galéria
Zdroj: Archív Jasper
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM