Správy Rôzne

Senianske rybníky čakajú veľké investície: Návštevníkov poteší kopa noviniek

Pri Senianskych rybníkoch má vzniknúť návštevnícke centrum, dažďová záhrada, cyklopožičovne. Potešiť by vás mala aj obnova náučného chodníka a veže.

Ilustračný obrázok k článku Senianske rybníky čakajú veľké investície: Návštevníkov poteší kopa noviniek
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Košice Región Turizmus (KRT) prichádza s participáciou na európskom projekte Bird Tour – Cezhraničný rozvoj ekoturizmu. Ten je založený na fenoméne „bird watchingu" v chránených prírodných územiach. Aj tom našom – v Sennom.

Výstava kempingu

„Projekt je podporený v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Ide v ňom o cezhraničný rozvoj ekoturizmu, prostredníctvom podpory a popularizácie pozorovania vtáctva v lokalite Senianske rybníky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie ornitologické lokality v strednej Európe,“ zverejnila krajská organizácia KRT.

Výška podpory z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na realizáciu projektu má byť podľa ich informácií 818 215,45 eur. Na projekte sa okrem organizácie spolupodieľa aj Slovenská ornitologická spoločnosť – Birdlife Slovensko, maďarský partner Zöld Kör – Föld Barátai Magyarország tagja a Nadácia záchrany a obnovy Senianskeho kaštieľa, ktorá v areáli kaštieľa realizuje výstavbu kempingu.

Novinky v Sennom

Výsledkom projektu Bird Tour má byť vytvorenie komplexnej návštevníckej infraštruktúry v lokalite Senianskych rybníkov – vybudovanie návštevníckeho centra, dažďovej záhrady, cyklopožičovne, rozšírenie a revitalizácia existujúceho 15 kilometrov dlhého náučného chodníka a tiež obnova vyhliadkovej veže, ktorá aktuálne nespĺňa bezpečnostné normy.

Senianske rybníky sa tak stanú prvým nástupným miestom do širšieho územia Medzibodrožia, ktoré môže vynikať aktivitami udržateľného turizmu. „Všetky činnosti zrealizované cez tento projekt prispejú k rozvoju ekoturizmus a k celkovej podpore cestovného ruchu v regióne dolný Zemplín,“ dodáva na záver KRT.

Foto: ilustračné

Obrazom zo Senného
8
Galéria
Zdroj: Správa CHKO Vihorlat

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM