Ondrej Petričko Rôzne

Michalovskí deviataci sa lúčili so školou, plakala aj učiteľka

Ukončenie základnej školy je jedným z významných medzníkov v živote každého človeka. Posledné vysvedčenie pre deviatakov má preto špecifickú príchuť. Mieša sa v nich radosť so smútkom a nejeden vyroní aj slzu. Opýtali sme sa ich ako prežívali posledný deň na "základke".

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí deviataci sa lúčili so školou, plakala aj učiteľka
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk

Keď už ostatní žiaci z nižších ročníkov odišli, v triede deviatakov bolo stále rušno. Asi aj oni sami cítili, že toto sú ich posledné chvíle na základnej škole a tak si ich chceli ešte vychutnať. Smiech, debaty, fotenie s učiteľmi. Aj takto to v piatok pri odovzdávaní vysvedčení vyzeralo v triede IX.A na III. ZŠ na Moskovskej ulici v Michalovciach.

Aké pocity z toho mali samotní deviataci?

Bude im smutno, boli aj slzy

„Skončiť základnú školu, to je taký pocit, ako keby z vás časť chýbala,“ zamyslel sa budúci gymnazista Samuel(15). Za kolektívom, ktorý v triede vytvorili mu bude smutno „Boli aj slzy. Niekedy sme neboli najlepší kolektív, ale väčšinou sme držali pokope.“ Dodal, že s vysvedčením je v podstate spokojný, aj keď nedopadlo najlepšie.

Aj jeho spolužiačka Martina(14) to cíti podobne. „Je to zvláštny pocit, že už končíme. Bude mi smutno, ale určite prídem navštíviť pani učiteľku.“ Slzy dokázala potlačiť. „Neplakala som, slzy sa tlačili, ale nejako som vydržala,“ povedala s úsmevom.

Dodala, že škola jej dala veľa a bude na ňu v dobrom spomínať. Posledné vysvedčenie ju potešilo, no nebolo žiadnym prekvapením. „S vysvedčením som spokojná, bolo také ako po minulé roky, jednotky,“ uzavrela Martina, ktorá bude študovať na gymnáziu.

Triedna učiteľka praje deviatakom úspechy

Alena Popielová bola triednou učiteľkou IX.A tri roky. S kolektívom mladých ľudí bola vcelku spokojná, aj keď mali svoje muchy. „Prežili sme to s menšími i väčšími výkyvmi. Sme radi, že to takto skončilo a myslím si, že v budúcnosti nesklamú.“ Žiakom želá len to najlepšie, nech sa im v živote darí.

Radosť, že to všetko zdarne dopadlo sa aj u nej miešala so smútkom. „Na konci roka bol veľký zhon a nemala som čas si to uvedomiť, ale dodatočne som si už stihla poplakať. Bude mi za nimi smutno,“ uzavrela učiteľka geografie, anglického a ruského jazyka.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM