Tomáš Šuhajda Rôzne

Sninské rybníky si vychutnávali prví rekreanti. Cezpoľní platia za vstup o 40% viac ako vlani

Areál biokúpaliska v meste Snina si už plnými dúškami vychutnávajú prví rekreanti. Letnú turistickú sezónu tam otvorili v sobotu 8. júna.

Ilustračný obrázok k článku Sninské rybníky si vychutnávali prví rekreanti. Cezpoľní platia za vstup o 40% viac ako vlani
Zdroj: TASR

„Pôvodne sme chceli otvoriť ešte prvého júna, no nepriaznivé počasie nám to nedovolilo," informoval vedúci oddelenia rekreačných a športových služieb mesta Snina Štefan Čus.

Detská lanovka a ruské kolky

Dodal, že v areáli biokúpaliska, ktoré prevádzkuje miestna samospráva, pribudlo v tomto roku viacero noviniek. „Ide konkrétne o novú detskú lanovku a ruské kolky. Čoskoro tu umiestnime nafukovací vodný futbal," priblížil Čus.

Pre cezpoľných drahšie lístky

Ako ďalej uviedol, ceny vstupného do areálu biokúpaliska oproti vlaňajšku narástli. „Ceny oproti minulému roku išli pre cezpoľných, teda ľudí, ktorý nemajú trvalé bydlisko v Snine, o 40 percent hore. To bol pôvodný návrh, ktorý pred časom neprešiel, tak sme sa k tom u vrátili vzhľadom na to, že v minulom roku bol ten hospodársky výsledok trocha horší."

Obyvatelia Sniny ale môžu rátať s rovnakými cenovými podmienkami ako vlani. Pri vstupe do rekreačného areálu sa však musia preukázať kartou obyvateľa, ktorú im na vlastnú žiadosť a po splnení určitých podmienok vydá sninská radnica.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM