Zuzana Ročeňová Rôzne

Sranda je už na skúškach: Pozrite, čo chystajú michalovskí ochotníci

V týchto dňoch vrcholia prípravy na vianočné verejné predstavenie amatérskeho Divadla pri fontáne. Sľubujú hru plnú zábavy a vtipu. Ochotníci usilovne cvičia už zopár týždňov a o pár dní sa nám konečne predstavia.

Ilustračný obrázok k článku Sranda je už na skúškach: Pozrite, čo chystajú michalovskí ochotníci
Zdroj: Dnes24.sk

Ochotnícke divadlo pri fontáne oslávi v marci už tri roky svojho pôsobenie na michalovských doskách. V súčasnosti pôsobí v divadle približne dvadsaťpäť ľudí všetkých vekových kategórií.

Scenár k novej hre, pod názvom „Zostane to v rodine“ napísala spisovateľka Katka Varechová. Režisérku taktovku majú pod sebou Jela Timková a Helena Andreeva.

Hlavne, že to zostane v rodine

My sme zisťovali o čom bude pripravovaná hra a čo to sa nám podarilo povyzvedať. „Hra sa odohráva v prostredí veselej udalosti (svadby). A ako to býva na rodinných udalostiach nikdy nevieme čo sa môže stať, ale nakoniec to dopadne dobre a hlavne zostane to v rodine. Celou hrou nás bude sprevádzať sestra nevesty Ida,“ prezradila nám Gabriela, ochotnícka herečka z Divadla pri fontáne.

Prípravy na predstavenie už vrcholia a ochotníci za sebou majú mesiace skúšania. „Skúšame intenzívne od začiatku septembra každý utorok, no už taký mesiac a pol skúšame aj cez víkendy, aby sme to stihli. Hra je veľmi vtipná a na skúškach máme čo robiť, aby sme sa stále nesmiali,“ priznala Gabriela.

Symbolický 12. december

Ochotníci majú za sebou už pár predstavení, ktoré zožali veľký úspech. Pred dvoma rokmi, 12.12.2012 odohrali svoju prvú hru pod názvom „Džina, pošli ďalšieho“. Ďalšie predstavenie „Delfy, s. r. o.“ si diváci mohli pozrieť presne v rovnakom dátume. A ináč tomu nebude ani tento rok, keďže aj to tohtoročné ma symboliku 12. 12.

Premiéra divadelnej hry „Zostane to v rodine“ je naplánovaná na 12. decembra 2014 o 18:00 hod. v MsKS v Michalovciach.

Foto: archív Ochotnícke divadlo pri fontáne

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM