han Rôzne

Syráreň na východe sa ROZRÁSTLA: Vyrábajú PÄTINU celosvetovej produkcie známej pochúťky, FOTO

V meste na východnom Slovensku majú svetovú raritu! Ňou je jednoznačne tamojšia syráreň, kde vyprodukujú 20 percent zo všetkých kusov známeho produktu na svete.

Ilustračný obrázok k článku Syráreň na východe sa ROZRÁSTLA: Vyrábajú PÄTINU celosvetovej produkcie známej pochúťky, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Závod Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach rozširuje výrobu. Investícia 4,5 milióna eur smeruje do zvýšenia kapacity výrobnej jednotky syrov Mini Babybel a prináša 20 nových pracovných miest. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť pri slávnostnom predstavení prevádzky.

Sú elitou

Michalovský závod tak bude vyrábať 20 percent celosvetovej produkcie tohto produktu z prírodného syra, investícia má prispieť k rozšíreniu značky v Európe.

Výroba syrov je zo slovenského mlieka od farmárov z blízkosti závodu, a to pre zákazníkov na Slovensku, ale aj v Nemecku, Veľkej Británii, Českej republike a ďalších krajinách východnej Európy.

„Skupina Bel sa rozhodla investovať 4,5 milióna eur v Michalovciach, keďže Slovensko dokáže ponúknuť alternatívu výroby s mliekom, ktoré je stopercentne bez GMO, certifikované VLOG certifikáciou z Nemecka, súčasne s vysokou kvalitou a od lokálnych dodávateľov,“ uviedol za skupinu Benoit Poignant.

Panuje spokojnosť

Závod je podľa neho výborne situovaný a preukazuje svoju konkurencieschop­nosť, inovatívnosť a kapacitu vyrábať dané produkty od roku 2008.

„Táto investícia bude mať tiež dlhodobý pozitívny vplyv na prostredie a komunitu, prejavujúci sa prostredníctvom zodpovednej výroby, vysokej kvality, inovácie, environmentálne a spoločensky zodpovedných postupov,“ uviedol riaditeľ závodu Marek Kubovčík.

Michalovský závod podľa spoločnosti zamestnáva takmer 600 zamestnancov a ročne vyrába 16.000 ton syra.

Ďalšie aktuálne témy

Známy syr sa vyrába v Michalovciach
8
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM