Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Témy, ktoré Michalovčanov zaujali najviac: Najklikanejšie články celého týždňa

Je tu nedeľa a správny čas sa obzrieť za končiacim sa týždňom. Aké témy čitateľov na našom portáli zaujali najviac? Urobte si rýchly prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Témy, ktoré Michalovčanov zaujali najviac: Najklikanejšie články celého týždňa
Zdroj: Dnes24.sk

Prvé zábery z jarmoku

Jarmoky sú tradícia. Každoročnú atmosféru si užívajú návštevníci, domáci aj jarmočníci. Slávnostne otvorenie 17. Jarného Jurmarku sa konalo pod záštitou primátora mesta pred mestským úradom vztyčovaním vlajky.Michalovský jarmok potrvá oficiálne po pondelka 1. mája, avšak umelecká ulička so stánkami bude do nedele 30. apríla. Pozrite si FOTO v našej fotogalérii.

Michalovský magistrát o zmenách

Počas týždňa sme vám priniesli najnovšie informácie zo samosprávy nášho mesta. Na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva sa rozhodlo o zrušení niekoľkých referátov mestského úradu. Zaujíma vás celkový počet pracovných miest? Prečítajte si to v článku Nová organizačná štruktúra na radnici .

Rybári, zbystrite pozornosť

V pondelok 1. mája si môžete pozrieť v Michalovciach rybárov priamo v akcii. Posledný deň Jarného jurmarku bude totiž patriť práve im. Už v skorých ranných hodinách otvoria pri jazierku Baňa rybárske preteky pre deti od šiestich rokov. Okolie jazierka využívajú obyvatelia mesta na prechádzky, oddych, v zime sa na Baňu chodia korčuľovať deti z celého mesta. Baňa je vyhľadávanou lokalitou aj pre rybárov. Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu tu pravidelne organizuje rybárske súťaže.

Budovu v kasárňach opravia

Ministerstvo obrany plánuje rekonštruovať jednu z budov v Mestských kasárňach v Michalovciach. Chce v nej vytvoriť administratívne či skladové priestory. Náklady na rekonštrukciu v Michalovciach sa pohybujú na úrovni 3 550 000 eur vrátane DPH. Zámer ministerstva v stredu 26. apríla na svojom rokovaní odsúhlasila vláda. V budove vzniknú nové priestory pre kancelárie, šatne mužstva, kaplnku, zbrojné a muničné sklady, sklady výkonných poddôstojníkov, sociálne zariadenia, umyvárne, posilňovňu, učebne a kuchynky.

Najvačšie bežecké podujatie na Zemplíne

Každoročne 1.mája (počas jarných trhov) sa organizujú v meste Michalovce bežecké preteky. Tešiť sa môžete na maratón, polmaratón aj štafetový beh pre družstvá, ktoré spolu odbehnú polmaratón. Prvý máj je každoročne najväčším bežeckým podujatím na Zemplíne. Trať maratónu začne pri mestskom úrade a povedie cez obec Zalužice, Lúčky, Závadka, Hnojné, Jovsa, Kaluža s návratom do Michaloviec.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM