Rôzne

Toto poteší mnohých vodičov: Križovatku v centre Strážskeho má nahradiť kruháč!

Križovatku v centre Strážskeho spájajúcu okresy Michalovce, Humenné a Vranov nad Topľou má nahradiť kruhový objazd. Čítajte viac...

Ilustračný obrázok k článku Toto poteší mnohých vodičov: Križovatku v centre Strážskeho má nahradiť kruháč!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Stať sa tak má v 2020, pričom predpokladom na realizáciu stavby v tomto termíne je pridelenie finančných prostriedkov z ministerstva dopravy. Informovala o tom Lenka Salvianyová z kancelárie generálneho riaditeľa Slovenskej správy ciest (SSC).

Odhad nákladov

V súčasnosti je na stavbu kruhového objazdu dodaná dokumentácia na stavebné povolenie a je tiež vydané rozhodnutie o umiestnení stavby.

„SSC plánuje v roku 2019 zabezpečiť majetkovoprávne vysporiadanie stavby, stavebné povolenie a koncom roka začať proces verejného obstarávania na stavebné práce v prípade, ak na rok 2020 budú pridelené finančné prostriedky na túto investičnú akciu,“ uviedla Salvianyová. Odhadované finančné náklady predstavujú takmer 0,9 milióna eur.

Za aký čas?

Podľa Salvianyovej je predpokladaná doba výstavby deväť mesiacov mimo zimného obdobia. „Projektant navrhol premávku počas realizácie rozdeliť na šesť etáp. Len počas šiestej etapy nebude križovatka prejazdná všetkými smermi, doprava bude vedená aj miestnymi komunikáciami v smere Humenné – Michalovce,“ priblížila. Obmedzenia v doprave budú navrhnuté zhotoviteľom stavby, odsúhlasené dopravným inšpektorátom Okresného riaditeľstva Policajného zboru Michalovce, určené Okresným úradom Košice, odborom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a menené podľa postupu stavebných prác.

Za vybudovanie okružnej križovatky iniciovala Občianska iniciatíva Zemplína v roku 2017 petíciu. Rozhodnutie zbierať podpisy jej organizátori odôvodňovali nehodovosťou, škodovými udalosťami a kolíznymi situáciami, ku ktorým na križovatke dochádza.

…Pamätáte sa ešte? Strážske zviditeľnil svojou návštevou pred niekoľkými rokmi Steven Seagal. Pozrite si video jeho príchodu.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM