Veronika Hunyadiová Správy

V Michalovciach postupne vylepšujú detské ihriská

Mesto osádza herné prvky na detských ihriskách postupne. Ktoré ihriská sa dočkali nových preliezok?

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach postupne vylepšujú detské ihriská
Zdroj: Mesto Michalovce

Na dvoch detských ihriskách v Michalovciach pribudli od začiatku novembra nové hracie prvky. Potešia deti, ktoré bývajú v blízkosti Štefánikovej ulice a na Sídlisku Stráňany. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Obidve ihriská boli navrhnuté tak, aby mohli byť postupne dobudovávané v závislosti od finančných možností mesta, prípadne od možností získať financie z cudzích zdrojov. Táto forma je výhodná hlavne preto, že finančné prostriedky na výstavbu sa dajú lepšie rozložiť. V Michalovciach je veľa detských ihrísk, na ktorých je nutné odstrániť staré hracie prvky z dôvodu bezpečnosti prevádzky a nahradiť ich novými a ďalej doplniť také, ktoré na pôvodnom ihrisku chýbali,“ uvádza mesto. Zámerom je docieliť hraciu plochu, ktorá by mala charakter parku.

Finančné zdroje vo výške 15-tisíc eur sa mestu podarilo získať z cudzích zdrojov. 10-tisíc eur cez nadáciu SPP (detské ihrisko na Štefánikovej ulici) a 5-tisíc eur formou grantu od firmy EHP (detské ihrisko na sídlisku Stráňany).

Fitnes prvky

Pre ihrisko v medziblokových priestoroch na Štefánikovej ulici bol spracovaný návrh a vydané stavebné povolenie ešte v roku 2018. Na ihrisku bol použitý aj nový typ dopadovej plochy – plastový rošt, ktorý by mal prerastať trávou. V blízkosti ihriska sa nachádza parkovisko, bezpečnosť detí preto zaisťuje oplotenie.

V tomto roku boli na ihrisku osadené fitnes prvky pre dospelých aj pre deti. Navrhnuté no zatiaľ nezrealizované sú ešte povrazové lezecké prvky, ktoré pribudnú v budúcnosti. Tohtoročná investícia má hodnotu 14 576 eur. Stavbu realizovali Technické a záhradnícke služby Michalovce v novembri.

Hojdačka aj lezecká stena

Projektová dokumentácia pre detské ihrisko na Stráňanoch na Ulici nad Laborcom medzi blokmi V2 a V3 bola spracovaná a stavebné povolenie vydané na jeseň 2020. V tomto roku tu bola osadená pružinová hojdačka a vláčik pre najmenšie deti a lezecké prvky pre staršie deti. Aj tu je dopadová plocha realizovaná gumovým roštom.

Neskôr majú byť ešte osadené hojdačky, zostava na šmýkanie a kolotoč. V budúcnosti podľa mesta pribudnú aj cvičebné prvky pre dospelých. Práce a dodávka stáli 10 399 eur, na základe súťaže ich realizovala trnavská firma.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM