Veronika Hunyadiová Rôzne

V OBRAZOCH: Zemplínska šírava zažíva nátresk ako kedysi

Slovenské more je počas horúcich dní obrovským lákadlom. Pláže tam cez víkend praskali vo švíkoch.

Ilustračný obrázok k článku V OBRAZOCH: Zemplínska šírava zažíva nátresk ako kedysi
18
Galéria
Zdroj: Milan Bališin

Kvôli tohtoročnej pandémii koronavírusu mnoho ľudí uprednostňuje dovolenku na Slovensku. Jednou z vyhľadávaných destinácií je aj slovenské more – Zemplínska šírava, ktoré vo veľkom navštevujú najmä východniari.

Počas uplynulého slnečného a teplého víkendu boli rekreačné strediská v okolí vodnej nádrže plné rekreantov a dovolenkárov. Pláže zažívali nátresk ako už dávno nie, ľudia sa opaľovali, kempovali a zabávali sa vo vode.

Tohtoročný trend tráviť dovolenku u nás vnímajú pozitívne aj prevádzkovatelia výletných lodí. O pasažierov rozhodne nemajú núdzu, plavba po Zemplínskej šírave je stále vyhľadávanou atrakciou.

Tragické kúpanie

Žiaľ, tohtoročná letná sezóna sa nezaobišla bez tragédie. Na Zemplínskej šírave sa v piatok (24. 7.) večer utopili dvaja 20-roční mladíci z okresu Kežmarok. Podľa prvotných informácií polície sa na vode prevrátil nafukovací matrac s piatimi ľuďmi. Dvaja z nich sa už nevynorili.

K tragédii došlo vo vodnej nádrži v Michalovskom okrese v oblasti strediska Slnečný lúč. Polícia ihneď vyhlásila pátranie po oboch nezvestných osobách.

„Počas pátracej akcie záchranných zložiek okolo 9.30 h príslušníci Hasičského a záchranného zboru vytiahli spod hladiny vodnej nádrže obidve telá bez známok života. Privolaný obhliadajúci lekár na mieste konštatoval v oboch prípadoch smrť bez cudzieho zavinenia a nariadil pitvu, ktorá určí presnú príčinu smrti,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenia pre podozrenie z trestného činu usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy sa rozhodne o ďalšom postupe.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM