Veronika Ondo-Cholewová Samospráva

V susedstve plánujú súkromnú špeciálnu materskú školu

Poslanci mestského zastupiteľstva v susednom meste by chceli súkromnú špeciálnu materskú školu. Mala by byť pre deti s mentálnymi poruchami.

Ilustračný obrázok k článku V susedstve plánujú súkromnú špeciálnu materskú školu
Zdroj: TASR

Poslanci mestského zastupiteľstva v susedných Sobranciach na svojom posledno rokovaní schválili zámer zriadiť v meste súkromnú špeciálnu materskú školu (MŠ) pre deti s mentálnymi poruchami.

Ako sa vyjadril psychopéd Pavol Čičvák, ktorý stojí za projektom, jediné zariadenie svojho druhu v Sobranskom okrese by rád otvoril už v septembri 2020.

Do Michaloviec alebo Klokočova

„Zistili sme, že v Sobranciach ani v okrese nie je špeciálna materská škola,“ uviedol Čičvák s tým, že plánované predškolské zariadenie bude určené pre deti s mentálnym postihnutím, poruchami komunikačných schopností, deti s autizmom a ostatnými pervazívnymi poruchami.

Ako potvrdil aj primátor mesta Pavol Džurina, deti s mentálnymi poruchami z mesta a okolia musia ich rodičia umiestňovať do podobných zariadení v Michalovciach alebo Klokočove.

Nové zariadenie

„Takáto MŠ nám tu v meste chýbala. Máme postihnuté deti aj v Sobranciach a nedokážeme im poskytnúť vhodné umiestnenie v našich materských škôlkach,“ uviedol s tým, že víta i Čičvákov zámer vytvoriť v novom zariadení 13 pracovných mi­est.

Nové súkromné zariadenie Lipka s kapacitou 20 miest by malo sídliť v rodinnom dome na Novej ulici. Čičvák v ňom okrem dvoch tried chce zriadiť aj centrum špeciálno-pedagogického poradenstva.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM