Veronika Ondo-Cholewová Správy

Vlaky a autobusy pre utečencov, kyvadlová doprava z hraníc a nulové cestovné

Pre utečencov z Ukrajiny platí niektorou autobusovou spoločnosťou nulové cestovné. Posilnili sa aj vlakové a autobusové spoje z Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Vlaky a autobusy pre utečencov, kyvadlová doprava z hraníc a nulové cestovné
Zdroj: Dnes24.sk

Košický samosprávny kraj zavádza od stredy 2. marca ďalšie autobusové spojenia zo štátnej hranice vo Vyšnom Nemeckom a Veľkých Slemenciach, ktoré nadväzujú na vlakové alebo autobusové spojenia v Košiciach a v Michalovciach.

Na autobusových spojoch, ktoré sú súčasťou služieb u dopravcov eurobus a ARRIVA Michalovce platí nulové cestovné pre obyvateľov z Ukrajiny.

Kyvadlová doprava bude z hraničných priechodov premávať počas pracovných dní približne každú hodinu.

Vlaky v Michalovciach a v Košiciach

„Z Vyšného Nemeckého bude premávať 25 spojení oproti súčasným deviatim a z Veľkých Slemeniec to bude celkovo 19 spojov, čo je o 10 viac, než doposiaľ. Navyše pribúdajú aj priame spojenia z Veľkých Slemeniec do Michaloviec a Košíc. Jednotlivé spoje sme sa snažili prispôsobiť tak, aby nadväzovali na autobusové spoje a vlaky v Michalovciach a v Košiciach aj na vlaky smerujúce do iných európskych miest,“ dodal Trnka.

Všetky informácie o konkrétnych odchodoch budú zverejnené na hraničných priechodoch, na stránkach KSK, IDS Východ a autobusových dopravcov a takisto na www.cp.sk.

Prečítajte si aj:

Vyšné Nemecké a Veľké Slemence

Košický samosprávny kraj zriadil v sobotu 26. februára na hraničných priechodoch Vyšné Nemecké a Veľké Slemence kontaktné body. Dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Košického kraja sú v nich k dispozícii každý deň 24 hodín.

Vojnovým utečencom poskytujú informácie o možnostiach ubytovania v azylových centrách, dopravných spojeniach a nájdu tu aj základnú humanitárnu pomoc.

Ďalšie kontaktné body zriadi župa aj na železničnej stanici v Košiciach. Informácie pre obyvateľov Ukrajiny bude kraj poskytovať aj prostredníctvom infolinky, ktorá bude spustená v najbližších dňoch. Dobrovoľníci v nej budú poskytovať informácie aj v ukrajinčine.

ilustračné foto

Slovensko-ukrajinské hranice prekročilo tisíce Ukrajincov
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM