Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Vo Veľkých Kapušanoch sa je na čo tešiť: Lečo festival, jarmok aj vystúpenie Müllera!

Lečo festival ponúkne vo Veľkých Kapušanoch aj v tomto roku okrem dobrého jedla aj zaujímavých hudobných interpretov. Začína už čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku Vo Veľkých Kapušanoch sa je na čo tešiť: Lečo festival, jarmok aj vystúpenie Müllera!
Foto: Jana Bujňáková / Zdroj: Dnes24.sk

Lečo festival sa vo Veľkých Kapušanoch uskutoční už onedlho. Štartuje v sobotu 26. augusta na miestnom futbalovom ihrisku. Potrvá do nedele.

Súťaž

Cieľom podujatia je podľa samosprávy upovedomiť verejnosť o tradičných hodnotách a jedlách v regióne, zabezpečiť priamu komunikáciu vedenia mesta s jeho obyvateľmi a tiež posilniť vzťahy medzi občanmi, inštitúciami, partnerskými mestami a obcami.

Do súťaže sa mohli prihlásiť minimálne trojčlenné skupiny. „Každá si zabezpečí kotlík s príslušenstvom, plynový horák, suroviny na prípravu jedla, chlieb a všetko potrebné náčinie,“ informuje o tom organizačný poriadok. Súťažiaci si musia pripraviť najmenej desať litrov leča, aby ho mohli ponúknuť návštevníkom podujatia. Vyhodnotenie súťaže by sa malo uskutočniť predbežne o 21.00 h.

Aj Richard Müller

Popri súťaži a ochutnávaní miestnych špecialít budú hostí zabávať domáci a zahraniční umelci. Jedným z nich je aj Richard Müller. Sprievodnými podujatiami sú tiež jarmok, ukážky práce hasičov a policajtov, remeselnícka dielňa či detský zábavný park.

Mesto zároveň upozorňuje obyvateľov a návštevníkov mesta, že od piatka (25.8.) od 12.00 h do pondelka (28.8.) do 10.00 musia v tejto súvislosti počítať s dočasnou uzáverou miestnych komunikácií.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM