Rôzne

Vybrali ste najkrajší erb obce v Michalovskom okrese: Toto je víťaz

Ktorý erb z našich končín najviac lahodí vášmu oku? Odpoveď sme hľadali v online hlasovaní a máme víťaza. Titul mohol získať len jeden z nich.

Ilustračný obrázok k článku Vybrali ste najkrajší erb obce v Michalovskom okrese: Toto je víťaz
9
Galéria
Zdroj: TASR

Okres Michalovce je posiaty desiatkami obcí. Každá z nich sa pritom pýši iným erbom, ktorý nesie jej charakteristické znaky. My sme sa pýtali našich čitateľov, ktorý z erbov obcí v našom okrese sa im najviac páči.

Zemplínska Široká

Online hlasovanie o najkrajší erb obce Michalovského okresu vyhral ten, na ktorom je zobrazený podľa Heraldického registra Slovenskej republiky v hornej modrej polovici deleného štítu po zelenej, mierne oblej pažiti beží strieborný zlatohrivý kôň, v dolnej modrej polovici stojí vľavo otočený zlatý jeleň so striebornou zbrojou.

Patrí obci Zemplínska Široká a dostala 13,9% zo všetkých hlasov.

Pozdišovce a Žbince

Na druhom mieste sa umiestnili erby obce Pozdišovce a Žbince (7,2% zo všetkých hlasov). Žbince majú v erbe v modrom štíte na päťkrát zlato-modro delenej pažiti strieborného zlatoklého slona, na ňom je sediaci zlatoodetý muž v zlatom klobúku, pravicou držiaci koniec zlatej ľavošikmo sklonenej palice.

Erb Pozdišoviec je červenom štíte nad čiernou pätou za zlatým hrnčiarskym kruhom so zlatým džbánom zľava na zlatej lavici sediaci zlatovlasý striebroodetý hrnčiar, pred ním na zemi zlatý džbán a zlatá misa.

Pavlovce

Tretie miesto patrí Pavlovciam nad Uhom (5,2% zo všetkých hlasov). Erb v striebornom štíte na zelenej vysokej pažiti modrý páv v zlatej zbroji a s nerozprestretým chvostom.

Na štvrtej priečke sú Zalužice s 3,6% zo všetkých hlasov. O piate miesto sa delia Vinné, Lastomír a Maťovské Vojkovce s 3,1% zo všetkých hlasov.

Nielen erby, ktoré obsadili prvých päť miest, si môžete pozrieť v pripojenej galérii. Nájdete tam tiež kompletné výsledky tejto hlasovacej súťaže.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kompletné výsledky súťaže o najkrajší erb obce Michalovského okresu
9
Galéria
Zdroj: Heraldický register SR

Na hl. foto: Zemplínska Široká

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM