Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Z michalovskej nemocnice je špičkové nadregionálne centrum aj atraktívny zamestnávateľ

Nemocnica sa stala atraktívnym zamestnávateľom aj pre odborníkov, ktorí v minulosti zrejme nikdy nezvažovali, že by v Michalovciach pôsobili.

Ilustračný obrázok k článku Z michalovskej nemocnice je špičkové nadregionálne centrum aj atraktívny zamestnávateľ
Zdroj: Svet zdravia

Špičkové centrum

„Po vyše dva a pol ročnej výstavbe sme pred dvoma rokmi otvárali v Michalovciach novú, modernú budovu nemocnice a aj vďaka nej chceli priniesť zmenu do slovenského zdravotníctva. S novou budovou a technológiami prišli aj nové výkony, nové moderné procesy a prístupy k zdravotnej starostlivosti. Po dvoch rokoch sa z michalovskej nemocnice stalo špičkové nadregionálne centrum, ktoré je schopné poskytovať pacientom náročnú zdravotnú starostlivosť a uskutočňuje aj výkony, z ktorých mnohé sa dnes realizujú iba na špecializovaných pracoviskách,“ uviedol generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.

„Nemocnica sa za dva roky výrazne rozvinula v medicínskej oblasti. Najmä vďaka novým lekárom pribudli nové odbory od neurochirurgie, cez intervenčnú angiológiu až po pediatrickú urológiu a otvorili sme hepatobiliárne centrum, onkogynekologické a mammárne centrum. Súčasne sa výrazne rozvinula ortopédia, trau­matológia, chi­rurgia i pneumológia, kde sa začali robiť výkony, ktoré v nemocnici predtým neexistovali. Otvorili sme tiež mnoho nových ambulancií,“ hodnotí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce Marián Haviernik.

Atraktívny zamestnávateľ

Nemocnica sa podľa slov riaditeľa stala atraktívnym zamestnávateľom aj pre odborníkov, ktorí v minulosti zrejme nikdy nezvažovali, že by v Michalovciach pôsobili.

„Viacerí sem pricestovali z rôznych častí Slovenska, z Bratislavy, Košíc či Žiliny. Minulý rok sa o prácu v michalovskej nemocnici zároveň uchádzalo takmer 50 absolventov. Otvorením novej nemocnice sa zvýšila dostupnosť a kvalita zdravotnej starostlivosti aj v širšom regióne. Našu nemocnicu vyhľadávajú aj pacienti z iných regiónov a dnes k nám už asi 30 percent z nich prichádza z okresov mimo Michaloviec, čo nás veľmi teší. Neustále sa snažíme zvyšovať nielen kvalitu zdravotnej starostlivosti, ale aj bezpečnosť pacientov, napríklad zavedením moderného systému včasného varovania. Momentálne pracujeme na centralizácii onkochirurgických výkonov, čím tiež výrazne prispejeme k zvýšeniu bezpečnosti,“ podotkol riaditeľ michalovskej nemocnice.

Košickí študenti v michalovskej nemocnici

Michalovská nemocnica a Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach podpísali vlani v apríli zmluvy o vzájomnej spolupráci, čím sa michalovská nemocnica stala výučbovou základňou pre košických študentov. V Michalovciach sa budú zároveň uskutočňovať kurzy abdominálnej sonografie pre lekárov v rámci postgraduálneho štúdia.

Praktická časť výučby sa bude uskutočňovať na troch pracoviskách – hepatobiliárne centrum, internistický klaster a rádiológia.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si aj zábery priamo z michalovskej nemocnice: Toto je prvé dieťatko roku 2020.

Zábery priamo z michalovskej nemocnice: Toto je prvé dieťatko roku 2020
4
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Hl. foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM