Marcel Mojžiš Krimi

Zásah policajtov na Staničnej ulici: Zadržali Michalovčana, ktorý je podozrivý z podpálenia spiacich ľudí!

Na Staničnej ulici v Michalovciach zasahovali muži zákona. Policajti na mieste zadržali Michala (45), ktorý je podozrivý z podpálenia spiacich ľudí!

Ilustračný obrázok k článku Zásah policajtov na Staničnej ulici: Zadržali Michalovčana, ktorý je podozrivý z podpálenia spiacich ľudí!
Zdroj: TASR

„Michalovskí policajti v utorok po 03,00 hodine na Staničnej ulici rýchlym zásahom bezprostredne po čine, zadržali na mieste muža podozrivého z podpálenia stanu a spiacich ľudí.Zadržaný muž mal pod mostom poliať neznámou horľavou látkou stan, v ktorom spali dve osoby z okresu Michalovce,“ uviedol krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Ten zároveň dodal, že štyridsaťtriročný muž pri požiari utrpel podľa predbežných lekárskych správ popáleniny ramena a oblasti lakťa I. stupňa s dobou liečby a PN do 7 dní a 39-ročná žena utrpela popáleniny polovice tváre, horných a dolných končatín II. až III. stupňa s dobou liečby a PN nad 42 dní.

„Muž podozrivý zo spáchania tohto skutku mal následne prejsť do areálu bývalej tržnice, kde mal poliať neznámou horľavou látkou tam spiace osoby, 60-ročného muža z okresu Michalovce a 52-ročnú ženu z Michaloviec. Podozrivý sa ich následne snažil zapáliť, čo sa mu však našťastie nepodarilo. Podpálil iba paplóny a matrace, na ktorých spali. Muž a žena takto neutrpeli žiadne zranenia,“ uviedol Szabó.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach zo zločinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva v štádiu pokusu, obvinil Michalovčana Michala (45). „Dôvod jeho konania ako aj bližšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania,“ povedal hovorca polície. Obvineného muža policajti umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Môže vás zaujímať:

Michalovskí policajti riešia vlámanie do domu: Majiteľku čakalo prekvapenie, aké by nechcel zažiť nikto

Požiar na Šírave: Plamene pohltili celú budovu!

Čo sa dialo pri záhradnej chatke? Michalovčana (†57) našli bez známok života!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM