VOCH Správy

ZMENA v opatreniach: Kam sa dostanú aj nezaočkovaní Michalovčania?

Hygienici zverejnili vyhlášku uvoľnených opatrení. Čo to znamená pre prevádzky a obyvateľov nášho mesta?

Ilustračný obrázok k článku ZMENA v opatreniach: Kam sa dostanú aj nezaočkovaní Michalovčania?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Všetky prevádzky maloobchodu budú po novom fungovať v režime „základ“. Vyplýva to z vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva (ÚV) SR zverejnených vo Vestníku vlády SR, ktoré budú účinné od utorka 15. februára. Ako to bude v Michalovciach?

Kde zostáva OP?

Úrad pripomenul, že doteraz v režime „základ“ fungovali iba vybrané maloobchodné prevádzky ako napríklad prevádzky potravín, drogérie, lekárne, neskôr predajne odevov, obuvi, stavebniny či ďalšie. Po novom budú v „základe“ už napríklad aj hračkárstva, elektro, kníhkupectvá a iné.

Všetky prevádzky maloobchodu budú môcť podľa ÚVZ fungovať i po 22.00 hod. Doteraz tak fungovali iba vybrané prevádzky, napríklad potraviny, lekárne, predajne s krmivom a iné.

Po novom budú môcť byť aj v okrese Michalovce po 22.00 hod. otvorené aj drogérie, predajne oblečenia a obuvi, elektro a iné.

Úrad zdôraznil, že opatrenia pre prevádzky, poskytujúce služby, sa týmito vyhláškami nateraz nemenia. Znamená to, že služby ako napríklad gastrosektor, prevádzky starostlivosti o ľudské telo, hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, kúpaliská, akvaparky, fitness centrá a iné zostávajú v režime a s kapacitnými obmedzeniami ako doteraz – teda OP (očkovaní/pre­konaní) alebo OP plus.

Ktoré služby budú fungovať v režime OTP, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24/Tasr
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM