Peter Simon Kultúra

Autor Braňo Jobus o svojich knihách: Písanie je pre mňa slávnostný okamih

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, privíta speváka, hudobníka, skladateľa, zabávača a spisovateľa v jednej osobe Branislava Jobusa. V ten istý deň sa predstaví aj v ZŠ P. E. Dobšinského v Slavošovciach a v obecnej knižnici.

Ilustračný obrázok k článku Autor Braňo Jobus o svojich knihách: Písanie je pre mňa slávnostný okamih
Zdroj: Dnes24.sk

Známa osobnosť alternatívneho umenia Braňo Jobus začal svoju kariéru v roku 1982 na hudobnej scéne. V roku 2000 založil spolu s bratom vlastnú skupinu Vrbovskí víťazi. Literárnu kariéru odštartoval v roku 2006 rozprávkovou knihou Láskavé rozprávky. Neskôr mu vyšli knihy, ako napríklad Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda, Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ, Komisár Mrodge, Ako muflón Ancijáš sľub dodržala a v roku 2014 to bola kniha Ja nič, ja muzikant. “Písanie je pre mňa slávnostný okamih,“ hovorí Braňo Jobus, ktorému v živote asi nikdy nechýba humor. “Humor u mňa vyčnieva nad všetkým a je viditeľný všade. Moje knihy vydavateľ zaradil medzi rozprávky, ale ja keď ich píšem, mne nikdy nenapadne, že je to len pre deti,“ dodal. A čo prezradil o sebe a o čítaní kníh? “Ja nečítam nič, nemám na to čas. Mňa to baví vymýšľať,“ dodal s úsmevom spisovateľ.

O čom sú knihy Braňa Jobusa, či naozaj nič nečíta, lebo nemá na to čas, kto je Anciáš a odkiaľ sa vzal, ako prežíva jednotlivé príbehy, ktoré píše, čo je jeho najväčší problém po napísaní knihy, ale i o plánoch či snoch do budúcna, sa pokúsime dozvedieť na besede v piatok 24.apríla 2015 v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave o 8:00 hod. Na stretnutie sa tešia aj v ZŠ P. E. Dobšinského v Slavošovciach o 10:00 hod. a popoludní o 15:00 hod. v obecnej knižnici v Slavošovciach.

Foto, zdroj: Tatiana Bachňáková

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM