Marek Pindeš Basketbal

Basketbalistky pod Zoborom neuspeli

V štvrtom kole basketbalovej extraligy žien privítali hráčky BK Inpek UKF Nitra v športovej hale na Klokočine súperky z Rožňavy.

BK Inpek UKF Nitra – MBK Región Rožňava 77:58 (12:13, 32:11, 13:14, 20:20) Rozhodovali Kuzmiak a Kurpaš, TH: 19/10 – 20/16, fauly: 20 – 21, trojky: 6 – 4, 350 divákov. Najviac bodov: Guzmanová 22, Dostyová 19, Borovičková 16 – V. Libičová 15, Beňušková 14, Timková 9.

Domáce hráčky nastúpili do stretnutia opatrne, čo sa prejavilo aj na skóre po prvej štvrtine 12:13 v ich neprospech. V druhej desaťminútovke však začali zverenkyne trénera Pospíšila preberať opraty zápasu do svojich rúk. Nitra vyhrala druhé dejstvo bodovou smršťou v pomere 33:11. Do šatní išli oba tímy za stavu 44:24. Po zmene strán však Nitrianky opäť poľavili. Hráčky spod Zobora si boli vedomé náskoku z prvého polčasu vďaka ktorému dotiahli stretnutie do víťazného konca 77:58. ** Ostatné výsledky 4. kola:** Slovan – Šamorín 58:64, Banská Bystrica – Dobrí anjeli Košice 44:102, Ružomberok – Prešov 86:79.

1. Dobrí Anjeli 4 4 0 392:171 8
  2. Prešov 4 3 1 311:252 7
  3. Poprad 3 3 0 276:157 6
  4. Inpek Nitra 3 2 1 224:185 5
  5. Ružomberok 3 2 1 224:222 5
  6. Rožňava 4 1 3 232:308 5
  7. Šamorín 4 1 3 216:313 5
  8. Slovan 4 0 4 208:329 4