Krimi

Vodič nákladiaka odišiel. Polícia o zrážke v Košiciach, pri ktorej sa zranili cestujúci MHD

Polícia vyšetruje okolnosti pondelkovej zrážky autobusu MHD a nákladného auta v Košiciach, pri ktorej utrpeli zranenia cestujúci.

Ilustračný obrázok k článku Vodič nákladiaka odišiel. Polícia o zrážke v Košiciach, pri ktorej sa zranili cestujúci MHD
Zdroj: Facebook.com/Dopravný servis KE, KS

Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová s tým, že polícia už pozná totožnosť vodiča nákladného auta, ktorý z miesta odišiel.

K nehode na štátnej ceste I/16 došlo pred 14.00 h. Podľa doterajších zistení vodič nákladného vozidla smeroval od obchodného centra na Moldavskej ceste do MČ Šaca v ľavom jazdnom pruhu.

„Pri prechádzaní z ľavého do pravého jazdného pruhu došlo ku kontaktu pravej zadnej časti nákladného vozidla a ľavej prednej časti autobusu MHD, ktorého vodič premával v pravom jazdnom pruhu v smere jazdy od OC k MČ Šaca,“ uviedla s tým, že nákladné auto po zrážke pokračovalo smerom do MČ Lorinčík.

Ako spresnila, pri zrážke došlo k pádu dvoch cestujúcich v autobuse. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli ľahké zranenia a tretiu cestujúcu po dopravnej nehode jednorazovo ošetrili.

Vodiča autobusu na mieste podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „Vodič nákladného vozidla si nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody, na mieste nezotrval, udalosť neohlásil a odišiel na neznáme miesto. Totožnosť vodiča už polícia pozná a sú vykonávané ďalšie potrebné úkony smerujúce k objasneniu tejto dopravnej nehody,“ doplnila Mésarová.

Škodu na autobuse predbežne vyčíslili na 200 eur. Bližšie okolnosti nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM