Peter Simon Rôzne

Betlehemské svetlo na Gemeri: Od skautov ho prevzali dobrovoľní hasiči

Vianoce sa u skautov jednoznačne spájajú aj s tradíciou roznášania svetla z Betlehema. História Betlehemského svetla siaha pomerne ďaleko do minulosti. V Plešivci ho priamo z vlaku prevzali hasiči.

Ilustračný obrázok k článku Betlehemské svetlo na Gemeri: Od skautov ho prevzali dobrovoľní hasiči
Foto: Michal Terrai

K tejto veľmi milej a príjemnej akcii sa pripojili aj dobrovoľní hasiči z okresov Rožňava a Revúca.

Ako informoval predseda DHZ Michal Terrai, napriek tomu, že toto svetielko je na Slovensku už dvadsiaty siedmy raz, v našom okolí o tom ľudia veľa nevedia. "Uplynulú sobotu sa na vlakovej stanici v Plešivci stretli dobrovoľní hasiči z Čiernej Lehoty (okres Rožňava), Jelšavy a Muráňa (okres Revúca), aby odpálili Betlehemské svetlo od skautov cestujúcich v rýchliku Gemeran a potom následne, aby potešili Svetlom pokoja príbytky v našom malebnom Gemeri, spresňuje Terrai.

Dobrovoľný hasičský zbor v Čiernej Lehote sa po prvýkrát zapojil tento rok do tejto sviatočnej akcie odpálenia Betlehemského svetla prineseného skautmi do Plešivca. Prevziať ho bol osobne predseda DHZ Michal Terrai.

Predseda DHZ dodal, že po prinesení svetla do Čiernej Lehoty bolo možné odpálenie si svetla v sále kultúrneho domu, a následne je sprístupnené až do zhasnutia v rodinnom dome rodiny Terraiovej v Čiernej Lehote. Do tejto akcie sa okrem hasičov z nášho okresu zapojili aj dobrovoľníci z Jelšavy a Muráňa.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM