Kultúra

Divadlo Actores po nútenej prestávke: Parádna dávka jazzu aj hororová premiéra!

Mestské divadlo Actores v Rožňave privíta divákov po niekoľkomesačnej prestávke v dôsledku pandémie nového koronavírusu medzinárodným jazzovým festivalom i divadelnou premiérou paranormálnej komédie Profesor.

Ilustračný obrázok k článku Divadlo Actores po nútenej prestávke: Parádna dávka jazzu aj hororová premiéra!
Zdroj: Actores Slovakia

Prvým verejným podujatím bude jednodňový III. ročník medzinárodného jazzového festivalu Gemer Jazz Fest, ktorý sa na Gemer vracia po deviatich rokoch. V sobotu 22. mája sa na doskách divadla predstavia tri rôzne hudobné formácie.

Kvalitný jazz

Tou prvou bude skvelá ANITA SOUL, ktorej budú sekundovať Eugen Vizváry, Dávid Hodek, a Richard Csino.

Druhým slovenským zástupcom je EthnoJazz project, ktorý spája dva hudobné svety – na jednej strane stojí world music i ethno štýl a na druhej jazz. Projekt je zoskupením jedinečných hudobníkov okolo huslistky Barbory Botošovej a klaviristu Arpáda Farkaša. Projekt vznikol v roku 2014 a kombinuje rôzne rytmy a melódie rumunskej, bulharskej, židovskej a rómskej kultúry. 

Zahraničným festivalovým hosťom je maďarská jazzová speváčka SZŐKE NIKOLETT, držiteľka niekoľkých medzinárodných ocenení a do Rožňavy prichádza so svojím QUARTETOM (Zsolt Farkaš, Barcza Horvath Jozsef (HU), László Balogh (HU)). Festival bude moderovať spevák, hudobník a moderátor Andy Belej, ktorý sa tejto úlohy skvele zhostil aj pri predchádzajúcich ročníkoch.

Snahou divadla je opätovne priblížiť a sprístupniť jazz tej najlepšej kvality, premeniť doterajšie miestne klubové či malé jazzové večery na jednodňový sviatok hudobného umenia, ktorý spája hudobníkov zo Slovenska a zo zahraničia na jedno miesto,“ vysvetlil manažér divadla Róbert Kobezda.

Premiéra paranormálnej komédie

V piatok 28. mája divadlo Actores uvedie i slovenskú premiéru paranormálnej komédie Profesor. Hra súčasných britských autorov vznikala počas pandemického obdobia a divákov má presvedčiť, že i keď na duchov neveríme, neznamená to, že duchovia neveria v nás.

V réžii Tatiany Masníkovej a dramaturgii mladého Jakuba Molnára budú môcť diváci v hororovo ladenej komédii uvidieť mužské herecké kvarteto v zložení Attila Bocsárszky, Dominik Dupľák, Róbert Kobezda a Daniel Straka.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Divadlo ACTORES

Aktuálne zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM