Peter Simon Správy Samospráva

Dobrá správa nielen pre deti z Rozkvetu: Mesto odkleplo ihrisko! VIZUALIZÁCIA

Deti a ich rodičia sa určite potešia. V neďalekej Dobšinej pribudne detská zóna za 35 000 eur. Návrh už odklepli aj poslanci.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa nielen pre deti z Rozkvetu: Mesto odkleplo ihrisko! VIZUALIZÁCIA
1
Galéria
Zdroj: TASR

Vedenie mesta Dobšiná nezabudlo ani na najmenších. Po mnohých rokoch bezútešného stavu detských ihrísk, z ktorých mnohé už zanikli, prišlo mesto s plánom vybudovania novej detskej zóny. Na pôde 36. Mestského zastupiteľstva konaného 27. septembra 2017 sa na návrh primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka, ktorý predložil vypracovaný projektový zámer, k jeho návrhu priklonili aj mestskí poslanci, ktorí ho jednohlasne podporili.

Samotné vybudovanie detskej zóny súvisí s prebiehajúcou parcelizáciou sídliska Rozkvet, kde v miestach na pozemku pred samotným sídliskom má vzniknúť detská zóna s certifikovanými prvkami, ktoré spĺňajú prísne bezpečnostné štandardy.

Po malom prieskume mesto na tento zámer vyčlenilo 35 000 eur z vlastných prostriedkov. Plocha detskej zóny má byť s otváracími hodinami, oplotená a má mať aj správcu.

Na plochu detskej zóny má dozerať aj kamera Mestskej polície, ktorú mesto plánuje zaobstarať projektom pri rozšírení už existujúceho kamerového systému mesta, prípadne jednorazovým nákupom. Zóna má byť tiež osvetlená a zavedené k nej má byť aj verejné osvetlenie. Okrem preliezok, hojdačiek a iných atrakcii priamo v areáli, má byť za oplotením využitý na zimné obdobie aj neďaleký svah, ako upravená sánkovacia plocha.

„Som veľmi rád, že sa konečne dočkajú aj naši najmenší. Súčasťou parcelizácie sídliska Rozkvet bola od začiatku plánovaná športová zóna (viacúčelové ihrisko – klzisko), ako aj detská zóna. Nakoľko viac ako dve tretiny vlastníkov bytov na sídlisku súhlasilo s parcelizáciou v takejto forme. Pustili sme sa do tohto mestského projektu, ktorý bude financovaný z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha príprava konkrétneho projektu Detskej zóny a na základe pripravenej vizualizácie budú v najkratšej dobe vyzvané firmy zaoberajúce sa osadzovaním certifikovaných detských zón, aby predložili konkrétne ponuky,“ uviedol primátor mesta Ján Slovák.

Ako doplnil, následne na to budú ponuky vyhodnotené a najvhodnejšia bude zrealizovaná. Samozrejme súčasťou musí byť aj oplotenie a časť s lavičkami budeme riešiť vo vlastnej réžii svojpomocne.

„Samotná realizácia je naplánovaná najneskôr na jar 2018, no ak nám to počasie dovolí a dodávateľ bude schopný zrealizovať osadenie, bude realizácia ešte tento rok. Súčasťou oplotenia detskej zóny je aj časť, kde je už zaužívané realizovať zimné radovánky v podobe sánkovania, či šmýkania. Preto určite každý rodič ocení, že dieťaťu oplotenie zabráni nebezpečne “vyletieť“ až na cestnú komunikáciu. Nie len oplotenie, ale aj osvetlenie a kamerový systém budú súčasťou bezpečnosti a zárukou udržania čistoty a poriadku v tejto zóne,“ dodal Slovák.

Titulná foto: ilustračné

Zdroj: mestodobsina.sk

Obrazom: Mesto odkleplo ihrisko - VIZUALIZÁCIA
1
Galéria
Zdroj: mestodobsina.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM