Správy

Druhé kolo testovania v okrese Rožňava: Niektoré obce sú na tom horšie, čo ich čaká?

V Rožňave zasadal okresný krízový štáb. Hygienici zaznamenali v niektorých obciach okresu Rožňava nárast výskytu ochorenia COVID-19. Platia tu prísnejšie pravidlá.

Ilustračný obrázok k článku Druhé kolo testovania v okrese Rožňava: Niektoré obce sú na tom horšie, čo ich čaká?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Na základe dvoch kôl plošného testovania sme zaznamenali nárast výskytu ochorenia COVID-19 v niektorých obciach okresu Rožňava. Informoval o tom na svojom oficiálnom facebooku Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave.

Zasiahnuté obce okresu Rožňava ani lokality sa neuzatvárajú do karantény, len na uvedených miestach budú dôsledne kontrolovať opatrenia z uznesenia vlády SR, hlavne preukazovanie sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Dňa 31. januára 2021 zasadal okresný krízový štáb. Na základe uznesenia krízového štábu a zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie boli prijaté nasledovné opatrenia.

Negatívne testy aj kontroly osôb v karanténe

„Pre obce Čierna Lehota, Slavošovce, Rochovce od 1.2.2021 platí, že pri opustení lokality týchto obcí, budú obyvatelia potrebovať potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 vykonaného od 27.1.2021 (vrátane), následne nie starším ako 7 dní. V uvedených obciach bude pre obyvateľov zabezpečená možnosť dať sa otestovať vo schválených mobilných odberových miestach Výnimky z testovania ako aj obmedzenia pohybu sú uvedené v Uznesení vlády SR č. 30 zo dňa 7.1.2021. Kontrolu osôb, ktorým bola nariadená karanténa alebo izolácia bude vykonávať obec v súčinnosti s Policajným zborom Slovenskej republiky (PZ SR), kontrolu potvrdenia o negatívnom teste pri opustení určenej lokality budú vykonávať príslušníci PZ SR a Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OSSR) priamo na cestnej komunikácii,“ píše sa v správe.

Ďalšie obce

„Pre obce Rejdová a Brzotín bude kontrolu osôb, ktorým bola nariadená karanténa alebo izolácia vykonávať obec v súčinnosti s PZ SR. PZ SR bude vykonávať námatkové kontroly obyvateľov, bude prebiehať kontrola potvrdení o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 vykonaného od 27.1.2021 (vrátane), následne nie starším ako 7 dní. V uvedených obciach bude pre obyvateľov zabezpečená možnosť dať sa otestovať vo schválených mobilných odberových miestach,“ dodáva sa v správe.

„V Rožňave a Dobšinej bude kontrolu karantény a izolácie vykonávať Mestská polícia (v Dobšinej aj v Rožňave) v spolupráci s RÚVZ Rožňava a PZ SR,“ uviedli na záver hygienici.

V rámci celého okresu bude počas nasledujúcich dní zvýšená hliadková činnosť a kontrola povinnosti preukazovať sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19 v zmysle Uznesenia vlády SR č. 30 zo dňa 7.1.2021.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM