Peter Simon Kultúra

Expedičná kamera zavítala aj do Rožňavy: Premietalo sa v nových priestoroch

Festival dobrodružných filmov o prírode, extrémnych športoch, ale aj zážitkoch putuje po viac ako 60 mestách Slovenska. Premietalo sa aj v Rožňave. Nové priestory si návštevníci pochvaľovali.

Ilustračný obrázok k článku Expedičná kamera zavítala aj do Rožňavy: Premietalo sa v nových priestoroch
Zdroj: Dnes24.sk

Na svoje si určite prišli milovníci adrenalínových športov a prírody v našom meste. V zrekonštruovaných priestoroch GOS Dom tradičnej kultúry sa konalo štvorhodinové premietanie. Spolu až osem filmov neraz nadchlo prítomných návštevníkov, ktorí napäto sledovali zaujímavé zábery filmárov. Hlavným lákadlom podujatia boli filmy A Fine Line – Summits of My Life, And Then We Swam, Into the Light, Horace, Nobody's River, 500 Miles to Nowhere, Fyrst, Alegría.

„Dom tradičnej kultúry sme otvorili pre širokú verejnosť v piatok filmovým festivalom Expedičná kamera. Trošku sme sa báli, že koľko ľudí príde, ale postupne sa naplnila celá sála. V takýchto aktivitách budeme pokračovať aj v budúcnosti,“ uviedla pre náš web riaditeľka GOS, Helena Novotná.

Ako sme sa ďalej dozvedeli, už onedlho budú v priestoroch budovy inštalovať aj digitálne kino. „Prostriedky sme získali z Audiovizuálneho fondu. Zas vonku v átriu plánujeme organizovať komornejšie aktivity,“ hovorí Novotná.

Ako ďalej uviedla, mnohí si kládli otázku, čo bude s letným kinom na hvezdárni v Rožňave. Letné kino na hvezdárni určite bude aj tento rok. „Tú atmosféru a prírodu ničím nebudeme môcť nahradiť a preto sme sa rozhodli toto podujatie organizovať v priestoroch hvezdárne aj naďalej,“ dodala na záver pre náš web Helena Novotná.

Vo videoreportáži nájdete viac vyjadrení riaditeľky a zábery z premietania Expedičnej kamery. Želáme vám príjemné sledovanie.

Foto: GOS

Expedičná kamera 2015 v Rožňave
1
Galéria
Expedičná kamera 2015 v Rožňave
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM