Peter Simon Šport

FOTO a VIDEO z Úhornej: L RACING 10. Rally Rožňava prinieslo napínavé súboje

Tri rýchlostné skúšky – traja rôzni víťazi. Aj to hovorí o veľkej konkurencii, ktorá sa zišla na L Racing 10. Rally Rožňava. Pozrite si fotky a video z prejazdu po RS Úhorná i zo štartu na RS Poloma.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO z Úhornej: L RACING 10. Rally Rožňava prinieslo napínavé súboje
40
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Video: Peter Simon / Zdroj: Facebook

Po druhej sekcii sú vo vedení Martin Koči s Lukášom Kostkom a to s náskokom 3,7 sekundy pred Pavlom Valouškom s Veronikou Havelkovou.

Za nami sú prvé tri rýchlostné skúšky dnešného dňa a na trati to doslova vrie. Po včerajšom skvelom výkone Valouška s Havelkovou na mestskom okruhu, sa dnes ukázal výkonový deficit ich vozidla Ford Fiesta R5 a posádka spadla na druhé miesto. „Postupne sa učíme, zvykáme si. Je to odlišné auto. Motor je slabší, ale auto má iné plusy. Treba sa naučiť veriť tomu. Držal som, kde som vedel, ale nie tak, ako som chcel. Je tam veľa miest, kde sa katuje a museli sme ísť trochu aj na istotu,“ zhrnul český jazdec po štvrtej rýchlostnej skúške.

Do popredia sa prepracovali Martin Koči s Lukášom Kostkom na Škode Fabia R5. „Som veľmi spokojný, ide sa nám super. Trate sú krásne, dosť sa šmýka. Možno teraz trochu zmeníme nastavenie aj gumy, ale inak je to super. Snažíme sa vyhrať,“ dodal Koči.

Srnka s 20 sekundovou panalizáciou

Poradie je ovplyvnené aj časovými trestami, ktoré sa nevyhli ani špičke štartového poľa. U Pavla Valouška sa jedná o 10-sekundovú penalizáciu za nesprávny prejazd retardérom a u Tomáša Ondreja sa jedná o 20-sekundovú penalizáciu za prekročenie rýchlosti na obhliadke trate. Práve tento rožňavský jazdec vyhral RS3 a to s náskokom takmer štyroch sekúnd, čím potvrdil, že ani „staré“ WRC nemusí byť na zahodenie, pokiaľ ho ovláda rýchly a skúsený jazdec. Spoločne so spolujazdcom Adamom Gomorim im patrí aktuálne priebežné štvrté miesto. „Neviem čo mám povedať. Som trochu frustrovaný z rána, lebo sme dostali penalizáciu za neopodstatnenú vec,“ povedal Ondrej.

Na tretej priečke sa nachádzajú Grzegorz Grzyb s Jakubom Wrobelom, ktorí sa snažia znížiť svoju stratu z mestského okruhu. „Snažíme sa ísť rýchlo. Myslím, že tempo je dobré. Škoda, že včera sme štartovali hneď na začiatku, lebo sme stratili pár sekúnd, ktoré sa teraz ťažko dobiehajú,“ hovorí Grzyb.

Päťku najrýchlejších aktuálne uzatvárajú domáci Vlasto Majerčák s Michaelou Vejačkovou na Forde Fiesta R5.

Veľmi rýchle tempo v triede 3 udáva Peter Gavlák, ktorý pred svojimi súpermi vedie už s náskokom vyše jednej minúty a to sme ešte len v polovici súťaže. Dôvodom je nové vozidlo, v ktorom tento rok štartuje. „Máme nové auto od Karla Trojana. Auto je perfektne pripravené, je ďaleko technicky lepšie, sme maximálne spokojní. Všetko nám sadlo, od rána sme sa chytili,“ uviedol Gavlák.

Výborne pripravení sú aj Richard Pravda s Petrom Hojnošom, ktorým patrí druhé miesto. A do tretice spomenieme aj minuloročného majstra tejto triedy, ktorý sa drží trochu v úzadí, ale postupne pridáva. Je ním Wieslaw Ingram.

Fusko havaroval

Spomenieme aj triedu 6, v ktorej sa očakával súboj medzi Tomášom Fuskom a Martinom Kysuckým, obaja na Peugeote 208 R2. Fusko však v RS2 havaroval a jeho šanca na zisk dobrého umiestnenia sa rozplynula. Martin prezradil, že nebude zbytočne riskovať, avšak jeho skvelé časy hovoria o naozaj rýchlej jazde. „Je mi ľúto Tomáša, tešil som sa na porovnanie. Stáli sme pri ňom vyše minúty, takže dostaneme náhradný čas. Podľa toho budeme ďalej bojovať. Myslím, že budem pokračovať takým zodpovedným svižným tempom,“ dodal Kysuckým.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Rally Rožňava: RS Úhorná
40
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM