Peter Simon Krimi

FOTO: Hasiť požiar na Podrákoši pomáhali desiatky ľudí

Hasiči mali plné ruky práce. Zamestnal ich požiar na Podrákoši, no horelo aj na Soroške. Pozrite si prvé fotky.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hasiť požiar na Podrákoši pomáhali desiatky ľudí
22
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hasičov z Rožňavy v sobotu 25. marca 2017 v popolud­ňajších hodinách zamestnali dva požiare. Červený kohút vyčíňal pod lesom na Podrákoši, ale aj v lesoch na neďalekej Soroške.

Pri požiari na Podrákoši zasahovali okrem profesionálnych hasičov z Rožňavy aj dobrovoľní z nášho mesta a Plešivca. S lopatami pomáhalo podľa veliteľa zásahu približne 30 ľudí z neďalekej obytnej lokality. Pomocú ruku pri hasení podali aj príslušníci štátnej, či mestskej polície z Rožňavy.

Ako povedal veliteľ zásahu Mikuláš Luca z Hasičského a záchranného zboru v Rožňave, horieť začalo od spodnej časti lúky a oheň sa šíril smerom k lesu. Rýchlym zásahom však hasiči zamedzili postupu požiaru do lesa. „Na mieste udalosti zasahovali dve cisterny z Rožňavy a štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Rožňave,“ spresnil Luca.

Pre horšie prístupný terén sa muselo hasiť zo začiatku jednoduchými prostriedkami, lopatami a následne sa pristúpilo k haseniu s vodou. Hasiči však na mieste ešte istú chvíľu ostali a ohnisko monitorovali.

Pozrite si v našej galérii prvé fotky.

Obrazom: Požiar na Podrákoši
22
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM